Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Nikkel Cadmium akkumulátorok...

A Nikkel Cadmium akkumulátorok felől szeretnék érdeklődni?

Figyelt kérdés
Ezeket ha jól tudom ki kell sütni,lemeriteni teljesen S újra tölteni.Egy akkus csavarozó gépben van ilyen akksi jó rég készülhetett.Érdemes ilyet venni vagy maradjunk a litiumosnal.Az igazság az,hogy csak keveset használnám.

2022. szept. 19. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ritka használatra pont nem igazán jó a Ni-Cd. Mire előveszed, addigra le van merülve.
2022. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, de Ni-Cd az enyémhez nem is volt már, ergo Ni-Mh akkucellát vettem 4et és azt raktam bele. Nem is tudom egyáltalán lehet-e még Ni-Cd akkukat kapni.
2022. szept. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Lehet kapni. Csak a lakossági forgalmazása lett betiltva a NiCd akkuknak, ipari felhasználók még kaphatnak.

Van, ahova ez az ideális. Pl. memóriavédő akkuk. A NiMH akku például nem bírja a folyamatos csepptöltést, pár hét alatt kuka, a NiCd <C/30 töltőáramot akármeddig elvisel, elmelegíti magán, anélkül hogy károsodna. Ezért tud lenni az ilyen akkuk "töltőáramköre" egy darab soros ellenállás meg egy dióda.


#1 A NiCd akkuk önkisülése jóval kisebb, mint a NiMH akkuké (kivétel Eneloop, és klónjai, ezeknél le tudták vinni az önkisülést minimálisra)

2022. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, sajnos az Ni-Mh ilyen akku, de az én gépembe gyárilag is ami van akkupack, az is már Ni-Mh akkukkal szerelt, ergo mindegy volt. Nincs folyamatosan töltőn, kb. 3 órát kell tölteni és utána elég sokáig jó, de az igaz, hogy a töltéssel vigyázni kell. Ez van, mondjuk az én csiszolóm elég régi, ha tönkremegy az akku, akkor tönkremegy, de most egyelőre jól működik.
2022. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!