Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a mágneskapcsoló mennyi...

Ez a mágneskapcsoló mennyi idős lehet? Kép alább!

Figyelt kérdés

[link]

Mikori lehet? Apámnál láttam a dobozaiban ilyeneket a 80-as évek elején, de már akkor régiek voltak :D

Csak kiváncsiságból kérdem. Meg kel javítanom (cserélni fogom) és kiváncsi vagyok kb mikor szerelhették fel.



2022. szept. 21. 21:49
A kérdező szavazást indított:
Nagyon régi
Régi
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy standard DIL mágneskapcsoló. Ha jól emlékszem változatlan formában kb. a 60-as évek közepétől-végétől gyártották gyakorlatilag még egy néhány évvel ezelőttig. Környezettől függően de ezt így valamikor a 80-as évek inkább második felében építhették be, akkor volt divat ez a szerelési technika (és kb. akortól volt ez a fajta sorkapocs elérhető).
2022. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt ennek magyar változata (Ganz) és volt német (Klockner Moeller) is.

Ezt a verziót nem gyártották a 60-as évektől, jó az 80-asnak is. De ez nem régiség, csak ócskaság.

2022. szept. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes kinézet.
2022. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah kb annyi idősre becsülöm én is. Nem akarok belőle műemléket csinálni, csak kiváncsi voltam kb mikori szerelés lehet.
2022. szept. 22. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
2: Egy kb. 1974-es eredeti szerelésű szekrényben már láttam ilyet.
2022. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A DIL-t már a 70-es évek végén gyártotta a VBKM idehaza. Előtte valóban nyilván csak eredetiben volt kapható.
2023. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 puritan ***** válasza:

Ez egy DIL 0052 mágneskapcsoló.

A nyolcvanas években már biztos, hogy volt ilyen, mert emlékszem rá, és a mai napig forgalmazzák. Akár ugyanilyenre is kicserélheted.

[link]


Azért az jelent valamit, hogy még mindig gyártják, mert nem sok típus él meg több mint 40 évet.

2023. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosítom a #6-ot, a VBKM 1974-ben jelent meg a piacon a licences DIL-lel, és 1978-ra szüntette meg végleg az előző típusok gyártását.
2023. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!