Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent a beépített elemről...

Mit jelent a beépített elemről táplált kifejezés?

Figyelt kérdés
Szénmonoxid érzékelőt keresek és van olyan hogy beépített elemről táplált, meg olyan hogy sima elemes. A beépítettnél nem lehet cserélni az elemet vagy mit jelenthet?

2022. szept. 24. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván elektromos, talán akkus.
2022. szept. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Beépített akku, ha lejár, nem cserélhető,k ezt szokta jelenteni általában.

Bár vannak tölthető készülékek is, amelyeknél szintén ezt írják.

Összességében annyit mindenesetre jelent, hogy házilag nem tudod cserélni...

2022. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam csak nem voltam biztos benne. Köszi a válaszokat!
2022. szept. 24. 09:52
 4/13 Szirty ***** válasza:
82%

Azt jelenti hogy az elem úgy van beleépítve hogy normál felhasználás során nem cserélhető.

Jellemzően egy ponthegesztett kivezetéssel ellátott elem beforrasztva a NYÁK-ra.

Persze az is cserélhető, csak máshogy.

2022. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A beépítettben akkumulátor van. Csak a sok hülye webshopos operátor aki feltölti oda a termékeket és beírja az adatokat, azoknak fogalma sincs arról, hogy az elem és az akkumulátor az két külön dolog.

A beépített az akkus, töltögetni kell. Az elemesben meg cserélgetni kell az elemeket, vagy akkumulátorokat.

2022. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szirty ***** válasza:

Szerintem van olyan amelyikben elem van ami nem cserélhető, arra írnak egy üzemidőt (1-2 év).

Ha kimerül mehet a kukába.

2022. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztalom, hogy mindkettő esetén (akár akku, akár elem) a "built-in battery" megnevezést használják. Akár a kérdésben említett, elemet tartalmazó, x év után eldobható eszköz, akár akkut tartalmazó készüléknél angolul nincs eltérés a megnevezésben.
2022. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Naja a fordítóval kitöltött adatlapok a kedvenceim :D
2022. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én eredeti angol nyelven, használati utasításokban tapasztalom ezt az "azonos megnevezést", így hivatkoznak rá, max az utasításban leírják bővebben: miről van szó.
2022. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Simán lehet beépített telepes is, egy szénmonoxid-érzékelő élettartama 7-10 év, azt egy nagyobb kapacitású teleppel bőven kihúzhatja.


Beépített akkumulátornak nincsen értelme egy ilyen készülék esetén. Egyrészt fixen felszerelt, így a töltés nehézkes lehet, másrészt az amúgy is költségesebb akku mellé kéne töltésvezérlő áramkör és a csomagba egy töltő is (az utóbbi USB-s töltés esetén megspórolható). Egyszerűen nem éri meg a gyártónak.

2022. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!