Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen szolgáltatókhoz érdemes...

Milyen szolgáltatókhoz érdemes elmennem szerződést kötni, ha az igényem az internet használat - és akár egy hagyományos mobiltelefon? (Életem első okos telefonja sajnos most romlott el.)

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy a Telekom ajánlataival szinte sosem voltam elégedett. (Túl magas a havi tarifájuk.)


Próbálok megbízni az eredetileg Telenor néven működő multicégben, amely a közelmúltban a Yettel nevet kezdte viselni. Vodafonról nincs közvetlen információm. Vannak újabb szolgáltatók?


A televízió már egyáltalán nem működik és nem hinném, hogy annyira sok műsor között valaha is lenne időm válogatni. Az internet keresőmotorjai legalább célirányosan böngészhető találatokat adnak ki.


Engem a havidíj kifizetésének a korlátja köt egyelőre - jövő év február 25.-ig. (Lehetőleg 16.000 ft-nál NE LEGYEN SEMMIKÉPPEN TÖBB!) Megköszönnék minden ötletet...


2022. szept. 26. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az eredetileg Telenor néven működő cég, eredetileg Pannon gsm néven működő cég volt.

16 ezres havidíjjal már bőven ki lehet hozni mobilt.Legegyszerűbb ha elmész a vodafoneba és segít az ügyintéző.

2022. szept. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Havidíj? Akkor már van egy előfizetésed?

Mert a készülék részlet az nem havidíj.

Ha nincs pénzed, vegyél egy ilyet, aztán később meglátod hogy több lesz a pénzed vagy kevesebb. Én a saját anyagi helyzetemet tekintve azt látom, hogy súlyos időknek nézünk elébe.

[link]

2022. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van a digi mobil, de sajnos nagyon gyér a lefedettségük.

[link]

Viszont cserébe retek olcsó. Tehát ha nálad van lefedettség, akkor érdemes lehet egy digi 30GB internetet tartalmazó csomagot venni (ha ez elég, márpedig mobilon netezgetésre, youtube videózgatásra bőven elég)

[link]


mellé pedig egy akármilyen ~3600 ft-os feltöltőkártyát a nagy szolgáltatóktól (telekom, yettel, vodafone), akiknek van nagy lefedettségük, tehát el tudnának érni, te is tudsz hívni, ahol nincs digi.

Tehát ez esetben mindenképp dual sim-es készüléket kell vásárolnod


Nagy spzolgáltatók ajánlataival én sem értek egyett. Javaslom megtekinteni az ún. flotta szolgáltatókat. Ezek a cégek partnerségben állnak a nagy szolgáltatókkal, és olyan csomagokat árulnak, amiket eredetileg nem értékesítenek a nagyok. Árban sokszor jobban jársz így, főleg ha valamilyen teljes korlátlanságot nyújtó csomag érdekel, pl teljes korlátlan internetes, vagy teljesen korlátlan hívás, vagy mindkettő.


Ha viszont a készüléket is a szolgáltatótól szeretnéd vásárolni, akkor tényleg az a legegyszerűbb, ha bemész hozzájuk ügyfélpontokra. Előtte érdemes azért a telefont kiválasztani, helyszínen megtapogatni (sok helyen ki vannak állítva, nem csak a telefonosoknál, euronics, mediamarkt,..)


Készülék kiválasztásához ezt a fórumot javaslom:

[link]

(Az összefoglalót kérem elolvasni hozzászólás előtt)


Én magam pedig nem a szolgáltatótól szoktam telefont venni. Én jobban jövök ki ha boltból veszem (árukereső). Több bolt kínál részletfizetési lehetőséget, előfordul, hogy 0% thm-mel. Érdemes lehet átgondolni, mert egy motorola (korábban lenovo), vagy realme telefonnal többet kaphat az ember, mint egy samsungtól azonos áron.


Amit javaslok mindenképp, az az OLED kijelző. Jóval nagyobb a fényereje, mint az IPS LCD-knek, így napfényben is látszik, illetve ha kell, akkor jóval sötétebb is, tökéletes feketével, így éjszaka kellemesebb a szemnek.

2022. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: igen, most már emlékszem a reklámra jó régről: Pannon Gsm az ééélvonaaal... (1994. tavasza lehetett, már szinte majdnem/közel 30 éve.)


Televíziós reklám volt, egy fehérneműt viselő, telt alkatú hölgyet lehetett látni a rövid jelenet végén. Elnyújtott akkordot énekeltek a reklámban.


2. válaszoló: igyekszem visszatérni tájékozódni. Jól sejtem, Csongrád Megyében laksz? Én budapesti vagyok. (Mármint a linkben olvasható a "csongrad" szócska.)


3-as válaszoló: igen, ettől tartottam. A gyér lefedettség, amikor szinte egyáltalán nincs térerő.


De szerencsére az egyik üzletben végül meg sikerült "javíttatni" az elromlottnak hitt készülékemet. (Remélem, hogy mégis kitart egy darabig...)


Majd a későbbiekben a Yettelhez fordulok valószínűleg. Annyiban elégedett vásárlójuk vagyok, hogy nem szükséges a havidíj, mint a Telekomnál. Csak éppen az adatforgalom is korlátozottabb (25 ft/percdíj, ami még azért elfogadható szint.)

2022. szept. 26. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:
2022. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!