Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan okosizzó, ami...

Van olyan okosizzó, ami valóban fokozatosan kapcsol be?

Figyelt kérdés

Vettem egy Xiaomi bedside lamp-et azért, mert rettentő sötét a hálószoba az ablak ellenére, és nehéz felkelnem, hátha a "felkelő nappal" könnyebb kelni. Maga a fény segít is, viszont ez a lámpa a napfelkelte módban is azt csinálja, hogy a beállított időpontban felvillan a legalacsonyabb fényerején, és onnan világosodik egyre jobban amíg el nem éri a maximumot. Nekem ez a hirtelen felvillanás borzalmas, nem tudom megszokni, gondoltam lecserélem egy okosizzóra, de rengetegre írják, hogy van napfelkelte módja, viszont ha ugyanígy felvillan és onnan világosodik, az nekem nem jó.

Akinek van okosizzója, az esetleg tud erre válaszolni?



2022. szept. 27. 22:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Amúgy végig bogarásztam a beállításokat, nem lehet beállítani máshogy a lámpát, ezért cserélném le okosizzóra.
2022. szept. 27. 22:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A LED-eknek amik a fényt adják a mai modern lámpákban, van egy feszültsége ahol nyitnak és elkezdenek világítani. Ennél alacsonyabb feszültségen nem világítanak. Tehát az, hogy nulláról induljon a fényerő emelése, nem lehetséges LED-es fényforrásoknál.

Amit te szeretnél azt csak a régi izzószálat lámpákkal lehet megoldani.

2022. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Áááá értem, akkor egy okosizzóval sem lenne jobb. Nem tudtam, hogy ezek így működnek, köszönöm a tájékoztatást!
2022. szept. 27. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan ami tudja ezt, de csak úgy, hogy először a leghalványabb fényt úgy adja, hogy a búrában csak pár piros led működik, majd úgy kezdi a többi színt is éleszteni, emelve a fényerőt. Szóval cserébe az alacsony fényintenzitásért, csak piros fénnyel tud kezdeni. Ha halványítom, az kb. a naplementére hasonlít, ahogy átmegy pirosba.
2022. szept. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:
100%

"Tehát az, hogy nulláról induljon a fényerő emelése, nem lehetséges LED-es fényforrásoknál."


A LED fényereje az áramtól függ.

Nézd meg a LED karakterisztikáját:

[link]


Nincs benne derékszögű törés.

Tehát képes világítani 0 és a maximum fényerő között bármekkora fényerővel.

2022. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
De a nyitófesz alatt nem nyit ki a dióda.
2022. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem meg lehet azt oldani, van ilyen beállítás, hogy egy adott fényerőt beállítasz és utána azt, hogy azt mennyi idő múlva érje el.
2022. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 És akkor mi van. LED-et soha nem feszültséggel hajtunk, hanem árammal, áramgenerátoros üzemben. És így akármilyen kis fényerőt lehet csinálni. Otthon a konyhapult világítást csináltam ilyenre. 2 méteres nem szalag, hanem ilyen négyzet alakú lapkák 4-4- leddel, 12 volton felvesz az egész majdnem 2 ampert. Ha le van kapcsolva, és még világos van, nem világít. Ha besötétedik, egy fényérzékelő valami filléres dugasztápról egy soros ellenálláson keresztül megtáplálja kb. 800 mikroamperel. Ennyi elég egy "épphogycsak" derengéshez, hogy a konyhában mindent meg lehessen találni. De a soros ellenállás növelésével annyira le lehet csökkenteni a fényerőt, hogy vaksötétben is csak egész közelről látszik, ilyenkor már csak 10mikroamper körüli áram folyik. Tehát nem igaz, hogy nem lehet folyamatosan szabályozni.
2022. szept. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

"De a nyitófesz alatt nem nyit ki a dióda."


Ez így van.

De annak határán (amikor még nagyon kevés áram folyik rajta) akkor a fényereje is kicsi. Annyira kicsi is lehet, hogy vak sötétben és épp hogy látható.

A LED-re vonatkoztatva nincs olyan küszöb szint ami alá a fényerő nem szabályozható. A többi a meghajtó elektronikán múlik (annak lehetnek ilyen korlátai).

2022. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!