Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi haszna van a víz szivárgás...

Mi haszna van a víz szivárgás érzékelőnek?(okosotthon)

Figyelt kérdés

Valaki rájött ennek a gyakorlati alkalmazására?

Pl ha tudom hogy egy cső egy bizonyos ponton hajlamos a szivárgásra akkor odateszem vagy kijavíttatom


Esőérzékelőnek? gyorsan szedjem be a ruhákat


Esővízgyűlytő vödör megtelt?


Medence töltésekor szivárog a túlfolyó?


Nyitva hagytam a csapot?


Mosógép végzett a programmal? Azt a szivárgás megszűnése jelezné


2022. szept. 28. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
1992-ben adták át kicsiny falunkban az új, 12 tantermes, tornatermes, csilli-villi iskolát. Akkoriban modernek számító mozgásérzékelős riasztóval is fel van szerelve. Mindenki kérdezte, hogy mi a francnak, úgysem fog senki betörni... Mindjárt az első őszi szünetben a fizika szertárban lévő csaptelep gyártási hiba miatt nem bírta a nyomást és letört és a cső teljes keresztmetszetén ömlött a víz. A lépcsőházban a Fátyol vízeséshez hasonlóan lecsorgó vizet a mozgásérzékelő észrevette és riasztott. Így csak 1 órán át áztatta a vadiúj épületet a víz, nem 1 hétig. Ez az értelme! Megvédi a vagyonodat. Sokkal előbb észreveszi a bajt mint te.
2022. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

A dolgoknak nem csak az ad értelmet, hogy te látod-e a hasznát vagy sem.

Nekem pl. volt már több olyan eset, amikor az utcai szennyvíz akna dugulása miatt a kertet elárasztotta a szennyvíz. Az első alkalommal hetekig búzlött a szétfolyt cucc, igaz a szennyvizes cég által kiküldött 4 ember egy fél nap alatt rutinosan feltakarított és fertőtlenített mindent.

Az udvarban a szellőző nyílásba csináltam egy betétet ahol be van rakva egy wifis vízérzékelő. Illetve nem olyan amit készen lehet kapni, hanem barkácsoltam egyet mert nekem olyan kellett ami akkor se megy tönkre, ha teljesen ellepi a sz@rlé.

Szóval az immár "felügyelt" dugulásnál már el volt mentve a száma a csatornás ügyfélszolgálatnak, és 15 perc múlva kint voltak a helyszínen. Ez arra volt elég, hogy nem csapott ki a szennyvíz. Így élesbe már 5 év alatt 3x mentett meg. Nekem megérte.

2022. szept. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zzzoli ***** válasza:

Például:

Nekem van egy nagy kazánházam a ház alatt. Az összes épületgépészeti összetevő itt foglal helyet, innen indulnak ki a vízvezetékek, ivó, használati melegvíz, fűtési előremenők, visszatérők, itt vannak a mennyezeten összekötve a szennyvizek mindenfelől.

Ide érkezik az akna felől a bejövő ivóvíz is.

A sok csatlakozás, sok szelep, gömbcsap és egyéb szerelvény, mind hibalehetőség.

Éppen ezért raktam ide smart life, zigbee vízérzékelőt. Ha hiba történik és megjelenik a víz az aljzaton, kizárja egy motoros szelep a bejövőt, értesítést küld a telómra.

2022. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bárkinek teljesen egyértelmű az eszköz haszna, aki nem teljesen debil.
2022. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De pont ez az. Hogy nem vagyunk jósok. Nem tudjuk előre, hogy milyen alkatrészben milyen anyag fog elfáradni.

Levágja a mosógép a csövet.

Orrán száján ömlik a víz a mosogató alól.

Ezek valós, megtörtént helyzetek. Ilyenkor a további anyagi kár megelőzése érdekében jelez a vízszivárgás szenzor. Komolyabb okosotthon rendszerben utasítást ad a szintúgy vezetek nélkül kommunikáló gömbcsap motornak ami elzárja a vizet a lakásban. Emberi beavatkozás nélkül.


„ Esőérzékelőnek? “


Esőre mást használunk. De igen, komoly automatizmusok a háttérben simán eldönthetik az eső alapján, hogy kimaradjon-e pl az aznapi öntözés. Szóval minden szenzor hasznos a megfelelő környezetben.

2022. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!