Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 150 wattos hagyományos...

Egy 150 wattos hagyományos izzó jobb fényt ad és tovább bírja, mint például egy 10 W-os energiatakarékos LED izzó? Csak fogyasztásban van különbség ilyenkor vagy teljesítményben is?

Figyelt kérdés

2022. szept. 30. 07:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván jobb fényt ad, mint egy pislákoló 10W-os LED, de egy kb. 30W-ossal már összehasonlítható, ha ezt érted jobb alatt, és ugye sokkal kevesebbet fogyaszt.
2022. szept. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2022. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Mi most cseréltük le az izzókat ledesre. Mindegyikre rá van írva, hogy mi minek felel meg. Úgy emlékszem egy 12 wattos led 75 wattos hagyományosnak felel meg. A fénye nagyon jó, az élettartam meg majd kiderül.

Itt egy táblázat, led watt, hagyományos watt és lumen:


[link]

2022. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

A LED fényerőjét lumenbe kell nézni.

A 10W-os kb 60 Wattosnak felel meg, így a 150W hagyományosnak jobb fénye van a 10W-s LED hez képest. A Hagyományos izzó napi több órás használat mellet kb 1 évig bírja a LED minimum 5 évig (ha jó minőségű). Én E27 foglalatba 15W-sokat vettem eddig, gyakorlatilag ahol tényleg több órákat ég csak ott cseréltem le.

2022. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Szirty ***** válasza:
81%

A hagyományos izzószálas fényforrás és a LED között az a különbség hogy:

Az izzónak más a színképe. Még akkor is, ha a LED melegfehér fényű. Van aki számára a LED fénye hosszútávon fárasztó.


Az izzónak sokkal rosszabb a hatásfoka vagyis sokkal több energiát fogyaszt hogy ugyanakkora fényerővel világítson.

Emiatt az izzó jobban melegszik.


Elektronika függő (ami a fényforrásba be van építve) de néhány LED fényforrás villog. Az izzó nem illetve alig.


A LED meghajtásához elektronika kell az izzóhoz nem kell.


Az élettartammal kapcsolatban vegyesek a tapasztalatok.

Sajnos a LED-eket sokszor túlhajtják ami rövid élettartamhoz vezet. Ráadásul nem ritkán az elektronika minősége is lehetne jobb.


"Csak fogyasztásban van különbség ilyenkor vagy teljesítményben is?"


A fényforráson feltüntetett teljesítmény (Watt) az energiafogyasztását jelenti.

10W-os LED ugyanannyit fogyaszt mint a 10W-os izzó. Az előbbi viszont a hatásfokbeli különbség miatt nyilvánvalóan sokkal nagyobb fényt ad.

2022. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

#1 Vicces gyerek vagy. Pislákoló 10 wattos led... Ahogy te azt elképzeled. Névlegesen a 60-as izzót helyettesíti, de érzésre erősebb fénye van.

A 10 W LED a kezdetekkor felelt meg a 60 W izzónak, azóta már jóval jobb hatásfokú LED fényforrások vannak. Ma a kiskereskedelemben hozzáférhető legjobb hatásfokú LED fényforrás a 210 lumen/W fényhasznosítású Philips filament LED, 840 lumen a fényárama, ami egy 60-as izzónak felel meg.

Magasabb teljesítményű LED-et nem találtam még ilyen hatásfokkal, egy 150 wattos izzót egy 17,5 wattos LED fényforrással lehet kiváltani (fényáram 2450 lumen), ez csak 144 lumen/W hatékonyságú.

2022. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam, hogy az említett Philips fényforrás 4W teljesítményű
2022. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
#6,7 Bár nem szó szerint értettem, csak a 150W-os izzóhoz képest, elismerem, annyira nem követem a LED-technológia fejlődését, de talán olyan nagy hülyeséget nem írtam.
2022. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
#8 Sajnos annyiban igazad van, hogy a névtelen kisboltok. webshopok ócska szar kínai LED fényforrásai tényleg nem sokat érnek. Rövid élettartam, vibráló fény, kis fényerő. Így azt ezeket egyszer megvásárló emberekbe jogosan ég bele az, hogy LED = hulladék. De az a pár nagy ismert gyártó azért más színvonalat képvisel (igaz, többe is kerülnek).
2022. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: Szerencsére már van átlátszó búrájú Filament szálás LED Napfény fehér (4000K) vagy kicsit sárgás fényű is. Ezek már kb hasonló fényt adnak (főleg a sárgás) mint a hagyományos izzók.
2022. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!