Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért akadályozzák a munkát...

Miért akadályozzák a munkát az emberek?

Figyelt kérdés

Távközlési szerelőként dolgozom immár második éve. Azt gondolom, hogy ez egy nagyon szép szakma, de már a t.köm ki van az emberek hozzáállása miatt.


Csak hogy néhány esetet említsek.


1. Társasházba be kéne jutnom, mert ott van a doboz. Azt még megértem, hogy sokan nincsenek otthon munkaidőben, de sokszor van, hogy felveszik a kapucsengőt, kérem szépen, hogy nyissanak ajtót, mert be kell jutnom, erre rám csapja vagy közli, hogy nem ismer, ezért eszében sincsen beengednie. Utána a multi, akinek alvállalkozunk rajtunk veri le a balhét, hogy nem végeztük el a munkát és panaszkodnak az ottlakók, hogy nem ment senki a bejelentett napon.


2. Családi ház. Azt gondolnám, hogy ott megértőbbek az ott lakók, de nem. Oszlopon szintelném ki az utcát bejelentés miatt. Olyan hibát találok, amihez be kellene jutnom a szolgáltatói eszközhöz a lakásba, mert odáig felelünk. Becsöngetek, beenged, beteszem a csillapítót, következő héten jön a bejelentés, hogy még mindig sz.r. Hát mit ad isten, visszamenve látom, hogy kivették a csillapítót. Megkérem, hogy ne vegyék ki, erre leáll velem vitatkozni, hogy azért vette ki, mert látja a modem oldalán, hogy lecsökkenti a jelszintet. De mondom, öreg, éppen ez a cél, azért sz.r a szolgáltatás, mert túllépi a küszöböt a jelszint. Oké, oké, megérti, sajnálja. Beteszem, pár nappal később jön a kollegától a megjegyzés, hogy megint sz.r volt az utcában a jel és hogyhogy nem ugyanannál a háznál neki is csillapítót kellett betennie (igen, megint kivették miután elmentem, nyilvánvaló).


3. Infrastuktúra fejlesztés. Be kellett mennem a házhoz áthúzni a coaxot. Ő nem enged be, mert neki jó a régi kábelezés. Jó, de nekem ez ki van adva, miénk a kábel, meg azt a coaxot amúgy sem tudom visszakötni az új dobozba, mert akkor az egész utca szívni fog miatta. Ezt értelmesen elmagyaráztam neki, de ő nem enged be, merthogy szétbontom a házat a kábeleimmel, stb. (nyilván nem). Hát jó, otthagytam az egészet, mert így nem tudtam befejezni a munkát, holnap reggel majd ott kezdek megint. Másnap reggel becsöngetek ismét, hőbörögve jön, hogy nincs szolgáltatás tegnap óta, kárpótlással és feljelentéssel fenyeget.


4. Tartozás miatt kikötött szolgáltatások. Ne tudjátok meg mi megy ott. A b.rom bedugja a coax végét a konnektorba, hogy agyoncsapjon minket szereléskor. Amikor először említették a cégnél, hogy soha ne nyúljak sima kézzel a kikötött kábelek végéhez, akkor még nem értettem a miértjét... Viszont már többször volt, hogy 240V volt az ér végén vagy nem figyeltem és bekötve az egész dobozt szétcsapta, természetesen az összes rákötött ügyfél egy fél napot szívott miatta, mert cserélnem kellett az egész kócerájt utána. Arról nem is beszélve, hogy ha az áram átjut mindenkihez, akkor szépen tönkrevágja a végberendezéseket is náluk.


Miért? Miért csinálják ezt az emberek?



2022. szept. 30. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

1.előző nap kiértesíteni mindenkit, hogy másnap ekkor és ekkor megjelenik a szerelő.. Ennek bele kell férni a költségbe. Aki ott lakik persze hogy nemm enged be, mert sok az aljas házaló, és már megjárta.(ahogy én is)

2. A családi házban nem olyan jólképzett atomtudós lakik, mint te. Itt nálunk is szar minden, de harminc éve csak kínlódik a szolgáltató az oszlopon, a családi házba be sem jön.

3. Kell legyen egy művezető, aki vagy szóban, vagy formanyomtatványon elmagyarázza merre is van az

előre.. A kedves fogyasztó nem hőbörög, hanem sérelmezi a szolgáltató hitvány munkáját


4. Nos ez nem egyedi, hanem egy ismert szórakozás a fiatalok körében(is) Elfelejted, valamikor te is voltál okj-s, vagy szakközepes, vagy főiskolás, amikor jókat röhögtetek ezeken a 220-ba dugott szitukon. Mellesleg egy kínai cucc már levédi a

hálózatot az ilyen vicces rázatástól..

Ezt tudod te is, csak a céged nem fektet be az ilyen védelembe. Ezt úgy hívják, hogy hülyebiztos védelem.


Azért csinálják ezt az emberek, mert a szolgáltatónálilyen szerelők vannak. A főnöködről már nem is beszélve. Ezeket neki illene megelőzni. Én ezt csináltam, nem is volt balhé.



Az emberek meg olyanok, amilyenek..csak szólok, hogy Európa közepén háború van, tízezrek halnak meg..


Ezt miért csinálják az emberek?


Javaslom nézz kínai távközlési TikTok videókat.

2022. szept. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Az elsőhöz csak annyit tudok mondani, hogy NAGYON HELYES!


Értem, hogy a te szemszögedből ez rossz, de a vonal másik végén honnan tudja az illető, hogy igazat mondasz és nem csak lopni jössz? Én is társasházban élek mióta az eszemet tudom és teljesen hétköznapi dolog, hogy a folyosón hagyunk dolgokat. Cipőt, esernyőt, bútorokat, stb. Ez egy 95%-ban összeszokott épület, mindenki ismer mindenkit, nagyon ritkán vannak új lakók, szóval biztonságos. DE CSAK ADDIG, AMÍG IDEGENEKNEK NEM NYITUNK AJTÓT! Elmondom amúgy, hogy ebben az esetben a közös képviselővel kell egyeztetni, mert legjobb tudomásom szerint idegeneknek amúgy sincsen joga random lakásba becsengetni és az ajtó kinyitását kérni. Ha te egy papírral rendelkező szerelő vagy, akkor sem. A legális eljárás az az, hogy a közös képviselővel kell megbeszélni a dolgokat és ő intézze a bejárást. Ez persze nem a te feladatod lenne, nyilván itt nem te vagy a hibás, hanem a munkáltató.


A többi az csak random emberi idiotizmus, nem lehet vele mit tenni.

2022. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Mert egyszerű a válasz:

-Vannak akik ennyire sötétek

-Vagy ennyire szemetek,hogy evvel szórakozzon,és nyilván hátad mgöt jót röhög

2022. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
AMúgy első kettőt meglehet magyarázni avval hogy sok a csaló,vagyis akik pl:Én vagyok xy informatikai áramszerelő,és jöttem a kábeleket szerelni,nesze itt a (nyilvánhamis) jelvényem,és esetleg ellopják a személyidet,pénzedet,aranyadat stb
2022. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. Esetben például van a társasháznak kezelője, közös képviselője akivel lehet egyeztetni a társasházat érintő munkákat, többek között a munkavégzés napját is ahelyett, hogy a lakókat hívogatja az ember kapucsengőn.
2022. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
100%

2.:

Mert az emberek bizalmatlanok. Sok a szélhámos, rossz indulatú, stb.

Mert azt tapasztalták, hogy kaputelefonos bemondásra beengedtek valakit és abból baj lett.

Nem úgy kell intézni ahogy te csinálod! Hogy idegen helyre váratlanul és ismeretlenül becsengetsz!


3.:

Mert az emberek bizalmatlanok.

Sok a kókler, tökön-paszulyon keresztültrollkodják a kábelt, elfúrnak klímacsövet, vezetéket, összebarmolják a falat "jóvan az úgy csak haladjunk" megfontolásból.

Olyan ordenáré gigantikus barmolásokat tudnak csinálni a "szakemberek" hogy az ember el sem hiszi hogy megtörténik.

Ezért nem engedik.

2022. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg te nem reklamálsz rendszeresen a saját cégednél ezek miatt, addig így marad minden.
2022. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!