Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A (home office stb.) számítógé...

A (home office stb.) számítógépeimet egy kapcsolós hálozati (4-es, 5-ős) üzemltetem. Már a harmadik esetben tapasztalom, hogy a vörös világítós billenőkapcsolót nem lehet lekapcsolni.Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2022. okt. 14. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Mármint fizikailag nem billen át?

vagy

Átbillen és ugyanúgy áram alatt maradnak a fogyasztók?

2022. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A gagyi minőségű kínai elosztó silány kapcsolója az oka. A számítógép, monitor kapcsolóüzemű tápja nagy áramot vesz fel, amikor feszültség alá kerül, emiatt a kapcsoló érintkezői összeégtek, összehegedtek, nem mindig lehet szétválasztani.

A kapcsoló billenő részének kipattintása és kiemelése után (vigyázat, két apró rugó ilyenkor szokott kiesni) ki lehet emelni a két billenő érintkezőt, meg lehet pucolni az érintkezőpogácsákat és a fix érintkeőket is, aztán megint elműködik egy darabig.

2022. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb kicserélni a kapcsolót, elektronikai alkatrész boltban van ilyen, bár én nálunk csak zöldet kaptam, annak elég halovány a fénye. Ha nem értesz hozzá, akkor inkább vegyél egy új elosztót, az sem hatalmas összeg, 3000 forint körül van a 6-os elosztó.
2022. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a baj ezekkel a ratyi elosztókkal, hogy némelyik szegecselt, nehéz szétszedni a cseréhez.
2022. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 A kapcsolót kifele kell kiszedni, az elosztó házát nem kell ahhoz szétszedni.
2022. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Ahogy ezeket ismerem, annyira rövid a vezeték bennük, hogy még normálisan kihúzni sem lehet a kapcsolót, mert nincs benne annyi vezetékhossz.
2022. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Alig egy hónapja cseréltem ki egy ilyenben a kapcsolót, még zsugorcsövezni is tudtam a forrasztást.
2022. okt. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönet mindenkinek!
2022. okt. 14. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:

"Már a harmadik esetben tapasztalom, hogy a vörös világítós billenőkapcsolót nem lehet lekapcsolni.Mi lehet az oka?"

Szerintem amíg nem javítod meg, vagy nem veszel másikat, addig nem lesz jobb magától.

Előfordul hogy az egyik gyártósori robotot újra kell kalibrálni, és emiatt néhány selejtes darab átcsúszik a minőségellenőrzésen:

https://www.youtube.com/watch?v=hSBZFnioiEM

https://www.youtube.com/watch?v=hOlLOcQDgGU

2022. okt. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ócska a hosszabító, vegyél rendeset.
2022. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!