Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1.mi volt a baja amikor csak...

A Vér Kötelez kérdése:

1.mi volt a baja amikor csak az a 2 gomb nem működött? 2.mi a baja jelenleg?(rosszul forrasztottam meg?nem száradt ki eléggé és kiégett?) 3.megmenthető? Eléggé a szivemhez nőtt, a mérete pont jó volt és a gombok elhelyezkedése is megfelelt.

Figyelt kérdés
Van egy elég régi, 12 éves vezeték nélküli gamer Trust billentyűm ami meghibásodott. Egyik este kikapcsoltam a gépet, még minden normálisan működött, másnap mikor bekapcsoltam a gépet a billyentyűzeten nem működött a tab illetve a caps-lock, szétszedtem kitakarítottam mert elég rég szántam rá időt, nem láttam kiégést, elszineződést és nem éreztem füstös, égett szagot sem, a két gomb nyomtatott áram köre sehol nem találmozik és csak ez a 2 gomb nem működött. Lemostam a plasztikot amin a nyomtatott áramkör van és a 3 réteget a lehető legjobban elválasztottam egymástól mert középen 2 helyen össze voltak forrasztva, majd hagytam estére száradni. Másnap összeraktam de továbbra sem működött a 2 gomb, ezért megint szétkaptam, most sikeresen elszakítottam az egyik vezetéket ami az elemből a csipbe küldte az energiát, megforrasztottam rendesen majd megint összeraktam, ezután már csak annyit csinált hogy amikor elemet raktam bele vagy cseréltem benne pittyent 3mat 4et az a led ami a numlock és a töltöttség jelző is egyben és elnémult.

2022. okt. 14. 17:07
 1/6 Szirty ***** válasza:
66%

Most olyan tapasztalatot szereztél, ami óvatosságra int a következő ilyen akcióval kapcsolatban.


Megtudtad azt is, hogy a problémák olykor nem oldhatók meg azon a szinten amin akkor vagyunk amikor okozzuk őket.


Az ember mindig tanulhat. Megtanulhatod azt is, hogy a fenti leírásod alapján nem túl nagy a valószínűsége annak hogy valaki tud segíteni.

Persze véletlenül ráhibázhat ha pont ilyen (nem tudjuk ám milyen, mert nem írtad le) billentyűzetet gyakott szét éppen így ahogyan te és neki sikerült rendbe hozni. Ez nem valószínű.

2022. okt. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És valami tanács ami esetleg még beválhat?
2022. okt. 14. 18:18
 3/6 Szirty ***** válasza:
66%

Nincs sajnos.

Látni kellene.

2022. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Meg találtam a tipusát, nem tudom az mennyiben segít.


[link]

2022. okt. 15. 04:50
 5/6 Szirty ***** válasza:

Ezúttal nem nagyon. A belső felépítése alapján és az alapján lehetne tanácsot adni hogy mit csináltál benne.

Azért írtam hogy ahhoz látni kellene.

2022. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És valami tipp hogy tudom itthon kiszűrni mi lehet a baja? Valami eszköz/módszer?
2022. nov. 1. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!