Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » MP3 decoder -lejatszo SEGítsèg?

Csabeeeeesszka kérdése:

MP3 decoder -lejatszo SEGítsèg?

Figyelt kérdés

Vettem egy ,,car MP3 decoder ,,nevezetű kis MP3 modult(illetve lejátszót), amit 11 voltos aksival működtettem , és véletlenül az aksit fordítva kötöttem rá és kb 1-2 másodperc múlva gyorsan lekaptam mert pont akkor jöttem rá hogy eltévesztettem a polusok helyes kötését

És úgye van bele építve egy IC és mikor fordítva kötöttem rá az aksit az IC nek olyan fura szagja volt, mintha ègett szagja lett volna.

De a készülék még mindig működik, semmi baja ,

Csak azért jöttem ide erről kérdezni mert kíváncsi vagyok arra hogy egy idő után nem lesz semmi baja az IC-nek ha fordítva jöttem a készülékre az aksit és fura szagja volt?.

Nem sèrült vajon meg a belseje?


2022. okt. 15. 23:15
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem tudom milyen, de valószínűsítem, hogy a táp nem közvetlenül van az IC-re kötve, előtte azért szokott lenni egy dióda vagy stabilizátor is. Ha működik, akkor oké, később sem lesz baja. IC biztos nem égett ki, mert akkor nem lenne jó most sem, a szag sem hiszem, hogy onnan jött volna, ez lehet a kábelek érintkezőkre való érintése miatt is, esetleg volt egy hirtelen árammegfutás és a szikra miatt érzed ezt, nem tudom, de jó és kész.
2022. okt. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!