Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az egerem görgője lef-fel...

Az egerem görgője lef-fel ugrál ha használom. Tisztára megbolondult a kis kattos. Ha lefele görgetem megy lefele aztán meggondolja magát és visszavisz felfelé aztán megint le ugrik. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kék fényű egerem van, próbáltam nagylevegővel fújni a lámpáját, nyílásait, letörölgettem elemet cseréltem, minden felületen kipróbáltam és semmi. Kb 1 éves, ilyen hamar tönkrement volna? Asus MW202

2022. okt. 20. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szét lehet szedni kapd szét és tisztogasd meg a görgőnél.
2022. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jah szerintem is csak retkes.
2022. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Görgőnél lesz a hiba forrása. Ahogy írták valószínű retkes és ahogyan használod a görgőt azért ugrál mert a sok dzsuva miatt mindkét görgetési irányt érzékeli ezért ugrálgat.
2022. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom szétszedni
2022. okt. 20. 13:23
 5/6 Szirty ***** válasza:

Gondolom nem a görgő ugrál, hanem az amit tekergetsz vele.


A legvalószínűbb oka az encoder hibája amit a görgő hajt.

Ez két fázisú, 90 fokos négyszögjelet ad.

Egerekben kétféle fordul elő. Optikai és mechanikus.

Az előbbinél küllöszerű rések vannak a keréken amin optika néz át.

[link]

Az utóbbinál egy zárt tokban érintkezős tárcsa forog amit a kerék tengelye hajt.

[link]


Szétszeded, megnézed. Ha optikai akkor lehet valóban csak koszos az optokapunál, megtakarítod.

Ha mechanikus azzal általában a cserén kívül nem lehet semmit kezdeni.

2022. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szívesen esnék neki én, nem értek hozzá és nem akarom tönkretenni. Csavart se látok ahol szét lehetne szedni.. laptopszervízben megcsinálják ?
2022. okt. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!