Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12V PWM ventilátor irányítása...

Bab51 kérdése:

12V PWM ventilátor irányítása 5V PWM jelen lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy 12 Voltos számítógép ventillátoron amit egy Arduinoval szeretnék fordulatszám vezérelni, és van a ventillátornak egy PWM pinje. Mikor 5 Volttal teszteltem, tökéletesen vezérelni tudtam a ventit, de most, hogy felküldtem 12 Voltra, az 5 Voltos PWM jel nem hajlandó vezérelni. (A programban semmit se változtattam meg a két konfiguráció között, mégse működik.) Próbáltam más digitális PWM pineket az Arduinon és több vezetéket is, de mindig csak a maximum fordulaton pörög, mintha abszolút nem kapna jelet.


Megköszönném, ha valaki elmagyarázná, hol rontom el.


(0.41 A áramlimit, 0.4 A táp, 12 Volt egyenáram)



2022. okt. 21. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
És mit ír a dokumentáció?
2022. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs a fele lemaradt. És Mit ír a dokumentáció? Mi a PWM jel szükséges jelszíntje, ezt meg kell, hogy adják (vagy a típusjel alapján lehet hozzá találni részletes adatlapot).
2022. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Talán mert a venti 12 voltról táplálva az ardu 0...5V közötti jelét állandó 0-nak veszi logikai értékét tekintve.

Még át kéne tenni ezt a jelet 12 voltosra. Legegyszerűbben egy npn tranzisztor bázisát kötöd az ardu kimenetére egy pár kiloohmos ellenállással, emittere a földön, kollektorát felhúzod 12 voltra 1-1,5 kiloohmmal, és a kollektort kötöd a kimenetre. A kódban csak annyit írj át, hogy a pwm fordítva van értelmezve, 0 a max, 255 a nulla fordulatszám.

2022. okt. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, már késő van, szóval a kollektort kötöd a venti pwm bemnetére
2022. okt. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
nem
2022. okt. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!