Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi ez a bluetooth fülhallgató?...

Mi ez a bluetooth fülhallgató? Valaki segítene elmagyarázni mert nem értem.

Figyelt kérdés

Szóóval azt látom, hogy mindenkinek zsinór nélküli fülhallgatója van, utcán a boltban, bárkin akin füles van ilyen bluetooth fülhallgató van, nekem zsinóros van, de, elég gyakran kell ujjat venni mert eltörnek benne a hangszállak. Miért lett ez most nagy divat, mert a környezetemben mindenkinek ilyen van, vagy ez sokkal strapabíróbb? Illetve, hogy kell alkalmazni, drága vagy megéri megvenni? (lehet ez nagyon alap dolog, de én nem értek ezekhez a kütyüs meg informatikai dolgokhoz (´∀`))

Előre köszönöm ha segítesz! :))


2022. nov. 4. 23:13
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Ezekből is több típus van,vannak olcsóbbak drágábbak,a drágábbak sokkal strapabíróbbak és jobb élményt nyújtanak. A vezetékestől sokkal jobb,telefonnal összepárosítod és hallgathatod is.
2022. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Párosítani kell a telefonnal és oda küldi a hangot a készülék.

Ha számít a drótnélküliség, akkor vegyél.

Vannak olcsóbbak is, 10 ezer alatt sok tipus van.

2022. nov. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Azt esetleg nem tudod, hogy Lenovo tabletre lehet-e alkalmazni?
2022. nov. 4. 23:44
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van benne BT, akkor igen. Minden eszközön megy, ami képes hangot küldeni BT-n, pld pc/laptop, tablet, okosóra, tv, stb stb
2022. nov. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 4 éve használok vezeték nélküli fejhallgatót és 2 tapasztalatom van:

Sokkal kényelmesebb használni, mint kábellel, el sem törik a vezetéke, hangosabb is mint simán telóval.

Másik viszont, hogy kábellal sokkal szebben szól (bt veszteséges adatátvitel)

De nem számottevően. Így utazáshoz sokkal jobb nekem a bt

2022. nov. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 DahliaDeVille válasza:
100%

Hosszabb távon megéri amúgy beruházni egyre.

Én középsulis koromban évekig a párszáz ft-os vezetékeseket vettem, Pepcoban 360 volt a legolcsóbb, de még az egy fokkal jobb is ilyen 750 körül. :D De mindig baromi hamar tönkrementek, pár hét alatt, a kicsit drágább kategóriásak (szintén 2000 alatt) talán bírták egy hónapot. De ha összeszámolnám, hány vezetékes fülest vettem a tönkrementek helyett, biztos kijönne kb. 15-20ezer körül.


Pár éve ruháztam be egy kb. 7000 ft-os, tehát szintén nem nagy szám Bluetooth fülesre, ami az a típus volt, hogy a két füles közt van vezeték, de a telefonhoz már nem azzal kapcsolódik. Ezt sikeresen elhagytam, miután rendszeresen a nyakamba lógatva hordtam utcán akkor is, ha nem használtam, és nem vettem észre, hogy lecsúszott... Ennek ellenére simán jó volt, hónapokig használtam, mielőtt elhagytam.

Ezután Sheinről rendeltem (azazhogy tök kínai) egyet kb. 5-6000 ft-ért, ami már olyasmi, mint pl. az Airpods-ok, hogy jár hozzá a kis tokja, ami tölti, ha épp nem használod, és tényleg sehol semmi vezeték. Szintén tökéletesen bírja hónapok óta.

Nem kell a legdrágábban venni ebből se, ahogy írta egy előző válaszoló is, 10k alatt is találni többféle típust.


Így egyszer kell megvenni 5-10000 körül és nemhogy hónapokig, akár évekig is használhatod, és sokkal jobb, mintha kéthenete vennél egy 1000 ft-osat, mert már megint eltört benne a vezeték és nem szól.

2022. nov. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ha hozzá vagy szokva az olcsó fülesekhez megteszi a 10K körüli is.

De én pl. mindig is inkább a drágább akkoriban 7-8K-ba kerülő Skullcandy INK'D fülhallgatót használtam, ami nekem kibírt vagy 5 évet annak ellenére, hogy vezetékes volt nem tört meg. Utána akkortájt vettem egy új telefont amihez adtak egy fülest, drága telefonhoz mérten elég minőségit (egy AKG fülest) de ennek a kialakítását nem szerettem, mert nagy volt a Skullcandyhez képest. Utána kb. 1 éve talán vettem egy Samsung Galaxy Buds Live vezeték nélküli fülhallgatót, nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább (mert 50K-t nem vagyok hajlandó egy fülesért kiadni.) emagon vettem valami nagy akcióba 20K-ért. Minőségileg teljesen kiváló maga a fülhallgató fémházas és jó minőségű műanyag, a különleges és szokatlan kialakítása ellenére kényelmesen, észrevétlenül ül a fülben. A hozzá tartozó Galaxy Wearable alkalmazással személyre szabhatod magadnak az extráit. Szóval én inkább azt mondom, vegyél te is egy ilyen fülhallgatót és értelmes hangzást kapsz a pénzedért minőségi anyaghasználattal, és összeszereléssel, garanciával.

2022. nov. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért is használják már ennyien mert a jack csatlakozó kezd eltűnni a mobilokról
2022. nov. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Sosem volt vezetéknélkülim, hajlamos vagyok elhagyni dolgokat, ezért választom inkább a vezetékest. 8-10 ezer körül szoktam sony-t venni, középkategória, 2-3 évig is bírják, a hangja is tökéletesen megfelel. Több mint 10 évig csak Sony-t vettem, utoljára viszont JBL-t választottam, 6ezer volt, nem bántam meg.
2022. nov. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A zsinórósban azt szeretem, hogy nem merül le.
2022. nov. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!