Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Itthon mik a jogszabályok,...

Itthon mik a jogszabályok, napelem rendszer sorbakötött tábláiból eltávolíthatok egyet-kettőt?

Figyelt kérdés

Tehát van 8db tábla, azok sorba vannak kötve, úgy megy a vezeték az inverterbe és az a mérőórába, mert visszacsatolt a rendszer!

a 8 táblából csak hetet szeretnék használni, mert egyel más terveim vannak, ezért az egyik szélsőt kikapcsolt inverter mellett lecsatlakoztatnám, így maradna öt sorba kötött (tudom mit kell csinálni, csak bután írtam le :/. Van elektronika szakos technikumi végzettségem :) ).


ez szabályba ütközik, vagy módosíthatom?

Az inverter minimum feszültségénél így is bőven több lesz a 7 panel.


2022. nov. 12. 00:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg ha mittomén bővíteni szeretném, mert épp többet fogyasztok, mint amennyit termel, vagy vettem egy új elektromos tűzhelyet, meg klímát a házba... Be kell jelenteni a módosítást, vagy hogy van ez?
2022. nov. 12. 00:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mást nem is de a napelem rendszer garanciáját tuti elveszted. Inkább vegyél még egy panelt
2022. nov. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Semmilyen szabályba nem ütközik, de a kérdést sem értem.


Azt írod visszatáplálós a rendszered, akkor viszont tudnod kell, hogy az MGT jóváhagyást az inverterre kaptad, azt sem tudják milyen és hány panelod van.


Kiveheted a panelt, de előtte nézd meg, hogy hogyan van kötve, nehogy meglepetés érjen.

Lehet kelleni fog dc kábel, mc4 csati meg egy jó krimpelő fogó.

2022. nov. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2: rég nem garanciális, már 15 éves rendszer. Egyik napelem tábla haldoklik, azt cserélném, meg is rendeltem az újat, de addig leszedném. Tudom, hülye gondolat, de már most elkezdeném.

3: hol olvashatom azt, hogy nem számít a panelek száma, teljesítménye és csak az invertert hagyják jóvá?

2022. nov. 12. 11:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A műszaki gazdasági tájékoztatóban, az elofgadott egyvonalas tervben, az összes áramszolgáltató honlapján stb


De ha megnézed az igénybejelentőt, ott is csak az inverterről van adat.

2022. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!