Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem jó a pendrive-om?

Miért nem jó a pendrive-om?

Figyelt kérdés

Egy 16Gb-os Toshiba pendriveom van, kb 10 hónapos. Leakartam formázni, de formázás közben véletlenül ki lett húzva, és azóta nem tudom újraformázni.

[link] Ezt csinálja. Elkezdi formázni, majd magától lecsatlakoztatja, és nem fejezi be.

Eddig tökéletesen működött.



2022. nov. 19. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Én próbálkoznék egy rufus-al. Az jobban kezeli az ilyeneket, mint a beépített windows particiókezelő. Csak egy sima formázás kellene.

Esetleg netről tölteni egy másik particiókezelő programot, ami boldogul linux rendszerekkel is, az is nagyobb esélyel csinál valamit majd.


Nekem volt egy pendrive-om, ami látványosabban megment. Azzal nem tudtam semmit kezdeni. Linux alatt tudtam formázni végül mikor neki ültem egyszer. De valahogy azon is volt vagy 8partició. Ahogy lett formázgatva, úgy már felismerte a windows alatt is a gép. Ott utána töröltem a particiókat, majd egybe húztam az üres tereket és újra formáztam egybe. Nagy lehetetlenség nincs. Csak néha elég bonyolult a megoldás. Ezzel is tényleg bármit akartam kezdeni windows alatt nem tudtam.

2022. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Lemezkezelőben is tudod törölni a partíciókat, de az igaz, hogy a windows nem annyira jó ebben, de erre a neten számos program van.
2022. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

próbáltam rufusban, linux mint alatt, android x86 alatt, windows xp, 7, 8.1, 10, 11 alatt, egyiknek se sikerült. Parancssorban diskpart-ban se sikerült, a clean disk-nél gondolozik egy kicsit, majd eldobja és ismeretlen eszközként jelöli a win. eszközkezelőben USB háttértárnak jelöli, eszközök között egyedül az XP volt képes annyit kiírni, hogy Transmemory háttértár(mert ez a neve).

egészen pontosan ilyen pendrive: [link]

amikor bedugom a gépbe, folyamatosan villog rajta a visszajelző led, pedig az csak akkor villog, ha olvas/ír valamit. Próbáltam rengeteg usb porton, 2.0, 3.0 porton, laptopon, asztali gépen, USB elosztóban, OTG kábellel telefonon, Még a TV-be is bedugtam hátha lehet ott is formázni, de az észre se vette hogy bedugtam.

Nekem elfogytak az ötletek.

2022. nov. 19. 12:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és Aomei Partition Assistantot is leszedtem, azzal se sikerült. Mérgemben eldobtam a pendrive-ot, és pont a TV-nek repült..
2022. nov. 19. 12:55
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rossz volt, szóval el sem kizárt.
2022. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De eddig hónapokig működött, már nem egyszer formáztam, csak amikor lassú formázáson volt a pendrive, véletlenül kihúztam a hosszabbítót, amibe a gép volt dugva.
2022. nov. 19. 14:49
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát az éppen elég lehet arra, hogy tönkre tegye.
2022. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

formázás közben kihúztad? Grat! Dobd el!

Vegyél másikat!

Azon nem jött létre semmiféle partició, pláne nem 8 mint 1-eskének.

Legközelebb ne húzogasd ki csak úgy.

2022. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!