Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet kapni, forgalmaznak...

Lehet kapni, forgalmaznak ilyen eszközt itt Magyarországon és ha igen hol?

Figyelt kérdés

Electronic Trainer Board néven megy külföldön, valami elektronikus előre szerelt kísérletező és oktatókészlet. Találtam néhányat a neten, de ez egyik sem olyan, csak amit magad szerelsz össze. Az pedig engem nem érdekel, mert olyat a Conradnal is lehet kapni. Az lenne a lényeg, hogy már összeszerelt készlet legyen, mint ezek.


[link]


[link]


[link]



#elektronika #próbapanel #elektronikai oktatókészlet #elektronikai szerelőkészlet #Elektronikai gyakorlókészlet #Áramkör tesztelő
2022. nov. 21. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Esetéltleg próbáld meg az Arduinot, azzal is sokmindent lehet csinálni. Én pl az akváriumomhoz csináltam többcsatornás időkapcsolót, illetve egy pH vezérlőt is elkezdtem. Rengeteg kiegészítőt lehet hozzá venni, és tényleg csak a fantáziád szab határt, hogy mire tudod használni.

[link]

2022. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Éppen ez az ami nem érdekel. Ezen már túl vagyok :( De köszi
2022. nov. 21. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Conradban vannak hasonlóak breadboard néven keresd. Pl.: [link]
2022. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ezek csupasz panelek. Arduino, PIC, Rasberry és társai azért nem érdekelnek igazán már, mert a két dolog lehet hogy nagyszerű, hogy programozod az áramköröd és összerakod, de több időt kell foglalkoznod a programozással, mint maga az áramkör valódi fejlesztésével. A kettő viszont valahol egymást üti. A programkódok beírogatása már önmagában véve időrabló, arról nem is beszélve, hogy még egyúttal arra is figyelned kell, hogy egyáltalán jól kötötted e be az eszközöket. A másik dolog amiért nem nőtt a szívemhez, hogy speciális elektronikai építésekhez a gatyádat elköltheted rá szerintem, mire megállapodsz valahol. Mindegyikhez más panel kell. Alap panellel,meg az én terveimet egész biztosan nem lehet megvalósítani, ahhoz már a Nano+ panelt kellett megvennem és még azzal is alig mentem valamire. Ezekkel a trainer boardokkal, sokkal jobban lehet haladni. Ezeket nem kell programozni, viszont elkerülhetetlen a hardware ismeret és a valódi elektronikai tudás hozzá. Ami persze egyáltalán nem jelent gondot. Az inkább, hogy fél napot kódolok a gépen, mire valami történik a panelen és a hozzá kötött próbapanelen. Ez inkább zavar. Arról nem is beszélve, hogy egyes kódok megírására, komolyabb C, Basic programnyelv tudás szükséges. Nekem eleve nyögvenyelős és problémás a főleg a C, mivel Pascalban, Delphiben és Assemblyben nőttem fel. Ezek a programnyelvek is ütik egymást az Arduinoban használatos C-vel. :(
2022. nov. 21. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam ami esetleg érdekelhet, és nem kell programozni. Mondjuk cserébe mást sem kell vele nagyon csinálni, csak összeforrasztani.

2022. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!