IPS vagy VA monitor?

Figyelt kérdés

Most vettem meg ezt az IPS monitort:

Acer XV272UPbmiiprzx

Azelőtt kipróbáltam ezt a VA-t is:

AOC Q27G2U


Viszont én többet vártam az IPS-től.

Azt mondják, hogy ennek vannak a legélethűbb színei. Kérdem én, hogy mégis hogyan, amikor a feketét egyszerűen nem képes normálisan megjeleníteni? Ami fekete, az sok esetben szürke a backlight bleeding miatt.

És azt is mondják, hogy ennek van a legjobb betekintése szöge. Ezt is cáfolnám, mert oké, hogy lehet nézni oldalról is, de amikor egy kicsit mozdulok csak el, már akkor is teljesen másképp látom a színt, hol sötétebbnek, hol világosabbnak.


A VA-nak milyen hibái vannak? Annál a ghosting effekt szembetűnő? Mert hogy a színeivel és a betekintési szögével, ami pont egy IPS előnye lenne, nem vagyok megelégedve, pedig nagyon szép és nagyon klassz ez az Acer monitor.


És hiába állítgatom a beállításoknál, egyszerűen backlight bleeding mindig van, ami nekem TN monitor után iszonyat fura.


Vélemények? Ti hogy vagytok ezzel? VA jobb szerintetek? Ott legalább a fekete tényleg fekete.



2022. nov. 22. 04:48
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Árukeresőn van aki azt írja, hogy nincs neki backlight bleeding ennél az Acer monitornál, nekem akkora, mint a ház, durvább mint amire számítottam, igaz ez az első IPS monitorom, de lehet VA-t veszek.
2022. nov. 22. 05:03
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Csakis IPS
2022. nov. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Ha igazi feketét akarsz, akkor OLED paneleset válassz.

Az új TN panelek sokat fejlődtek, igaz a legrégebbi technológia, de a leggyorsabb is, játékra a legjobb választás lehet, ha nem akarsz sokat költeni. IPS-re írták páran, hogy megfájdul tőle a fejük viszonylag hamar, VA panelt ghosting effekt miatt nem akartam, így megrendeltem életem első “gamer“ monitorját. TN panellel. Majd meglátjuk.

Te miért váltottad le a monitorodat? Akkor neked nem jött be ez az IPS a TN után?

2022. nov. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
58%

IPS. Annak a legjobbak a színei és a betekintési szöge. Hátránya, hogy minimálisan magasabb a válaszidő (nem veszed észre) és a feketéje nem a legszebb, enyhén lilás lehet.

TN panelt viszont nem érdemes venni.

2022. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nekem egy 12 éves TN monitorom volt/van, 24 col, 1080p, 5ms válaszidő, 60Hz.

Cél a 27 col, 2k felbontás, 1ms válaszidő, 144Hz, Freesync.


2 éve én írtam az első reviewt ehhez: AOC Q27G2U, de visszavittem pixelhiba miatt.


Úgy tudom a TV-k leginkább VA panellel vannak ellátva. Én a monitort leginkább youtube nézésre használom. Gondolom szebb egy film VA panelen.


Többet vártam az IPS-től sokkal. Azt mondják rá, hogy legélethűbb színek. De kérdem én, hogy hogy lehet ezt mondani, amikor full backlight bleeding az egész? A fekete nem fekete, hanem sok esetben szürke. Nézel youtube videót kis képernyőn és a videón kívül eső részek is világítanak.


A ghosting effektről annyit, hogy ezen az IPS panelen is van ghosting, akár a ghosting tesztnél, akár egérmozgatásnál, akár videónál is, azért észre lehet venni.

2022. nov. 22. 13:33
 6/25 anonim ***** válasza:
Szürke az IPS feketéje? Biztos, hogy jól beállítottad a kontrasztot/fényerőt?
2022. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Az IPS legjobb betekintési szögéről is annyit, hogy mozgatom kicsit a fejem és hol sötétebb, hol világosabbnak látom ugyanazt, attól függ épp hol van a fejem...
2022. nov. 22. 13:38
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez az Acer monitor előre bekalibrálva jött, állítgattam a feketét és a kontrasztot is, de a backlight bleeding sehogyan sem tűnik el. Az nem normális, hogy egy youtube videón kívül is összevissza fénylik meg színlik a videó körüli rész :D
2022. nov. 22. 13:40
 9/25 A kérdező kommentje:
Egy VA panelnél a fekete az tényleg fekete. Úgy tudom, hogy ott ténylegesen kikapcsolódik olyankor az a pixel.
2022. nov. 22. 13:42
 10/25 anonim ***** válasza:
Akkor ott valami azzal a monitorral nem stimmel. 15 éve csak IPS monitoraim vannak és sosem volt velük ilyen gondom.
2022. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!