Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet kapni ilyeneket és...

Hol lehet kapni ilyeneket és mit lehet kezdeni egy régi sakk komputerrel?

Figyelt kérdés

Direkt írtam így,mert a sakk gép és a sakk komputer között azért van némi különbség. Nem arra lennék kíváncsi, hogy sakkozni lehet vele mert ez magától értetődő, hanem elektronikailag mi érdekes van benne, amit fel lehet használni és mit lehet kezdeni a belső elektronikájával. Valaki szedett már szét ilyet, mert én igen, de az már 28 évvel ezelőtt volt és akkor volt vele egy tervem, amit leírtam de összegyűrődött és elmosódott a műhelyemben a korábbi takarítások közben a kapcsolási rajz és teljesen elázott az a kis kockás füzetem, amiben leírtam hogy mit szerettem volna vele kezdeni. Korábban megjavítottam valakinek egy ilyet, mert kiégett benne a 7 szegmenses kijelző és néhány led és egy Nor kapus áramkör is csődöt mondott. Akkor valamit észrevettem benne, ami megfogott és eszembe juttatott valamit amiből egy átalakítást, vagy fejlesztést szerettem volna vele készíteni, de az egész biztos, hogy nem a sakk komputer továbbfejlesztését, hanem valami teljesen más eszközt erre emlékszem. Ehhez felvázoltam egy kapcsolási rajzot és pár oldalnyi gondolatot, ami teljesen kivehetetlen már. Nemrég találtam rá a műhelyemben erre az ázott szörnyűségre és nagyon elkeseredtem, hogy ilyen állapotban van és felkeltette az érdeklődésemet a téma és valószínűleg újra meg szeretném valósítani valahogy a tervemet. A sakk komputert ha jól emlékszem 1987-ben gyártották. A mai ilyen sakk gépek és sakk komputerek nem érdekelnek ebben a témában. Tud e esetleg valaki olyan üzletet vagy online piacteret ahol ilyeneket lehet még kapni. Fekete dobozban árulták a típusáról már fogalmam sincs de annyit tudok, hogy minden sakkbábú helyén egy piros led volt található. Felül egy sor 7 szegmenses kijelző írogatott ki dolgokat és eredményeket. Volt rajta néhány kapcsoló is és a power on gombja felett zöld led jelezte, hogy bekapcsolt állapotban van a készülék. Elég ritka darab volt és kicsi. Az egész nem volt nagyobb, mint egy vágódeszka. Van valakinek valami ötlete hol lehetne ilyen régi sakk komputert beszerezni még?


Előre is köszi a válaszokat!



#sakk #elektronika #technika #sakkozás #sakk komputer #alkatrészek, boltok
2022. nov. 23. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebayen találtam még hasonlókat, de pont ilyet nem.


[link]

2022. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebay, vatera, marketplace, lomtalanítás.


De pontosan mi is a különbség a sakk gép és a sakk komputer közt?

2022. nov. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A sakk computer általában kisebb eszköz és kevesebbet tud mint a sakkgép, egyszemélyes játékra van tervezve (Te és a Komputer összecsapása), ezen kívül programozható, míg általában véve a sakk gépek nem. Sakk gépek nagyobbak, általában két személyre tervezik őket, vannak köztük mechanikusan kialakított szerkezetűek is. Legtöbb esetben fehér és fekete bábukkal játszható, míg a sakk komputerek között vannak virtuális bábuk is és barna és fehér egész kis bábukkal játszható. A sakk gépek közül vannak nagyon bonyolultak is, míg a sakk komputerek között nem. Van különbség bőven, de sokszor így is egy kalap alá veszik őket, ami hiba.;)
2022. nov. 25. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!