Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Napelemről töltenék 12 V...

Napelemről töltenék 12 V akkumulátort, arról inverterrel laptopot. Az inverter szinuszos legyen vagy megfelel a "szögletes" jelű is ?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 02:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges átalakítás. Egy csomó energiát elmelegítesz az átalakításokon...

Nézd meg hány voltos a laptop töltő és az akkuból azonnal olyanra kell alakítani a feszültséget. 12-19V környékiek szoktak lenni.

2022. nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Én ilyet (20A)raktam a lakóautóba, erről mennek a 18-19V-os fogyasztók. Az 61 cm 220V-os lcd tv is adapteres, és az adapter 18V-os, mint a laptopé. Egyszerűbb, olcsóbb, és elegánsabb megoldásnak tartottam, mint venni egy alapból 12V-os lakóautó 40cm-es tv-t 350 ezerért, így megúsztam 60 ezerből a tv-t, plusz kb 10 ezer a DC-DC konverter. Még bohóckodhattam volna 220-as inverterrel, de 12VDC-ből 220VAC, majd abból 18VDC, mennyivel korrektebb, és energia hatékonyabb egyből 12VDC-18VDC. Nem beszélve hogy a 220-as inverter ventilátora ott zajongana.

2022. nov. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az inverter elviszi az energia felét, helyette használj szivargyújtós laptop tápegységet, ami a 12 voltból közvetlenül állítja elő a laptop működéséhez szükséges energiát.
2022. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
57%

mindegy milyen a jele mivel valoszinu sporolsz igy maga az inverter ocska lesz instabil mukodesu ami nem hasznal se az adapternek es igy laptopnak sem


ahogy irtak mivel egyenaramot fogyaszt a laptop ezert szerezz egyenaramu adaptert, szivargyujtosok is vannak

erdemes lehet bevizsgaltatni hogy jol mukodik e

megnezni van e biztositeka es megfeleloe


inverterel ezt ugyse tenned meg meg minek? ugyis tudod hogy ocska

csak erre a celra meg draga invertert minek?

2022. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
57%

mondjuk kerdesbol nem tunik ki de ha nagyfogyasztasurol van szo 150W++

olyan autos adaptert nem feltetlen talalsz magyar oldalon


akkor jobban jarhatsz emlitett DCDC vel, amibe talan magyar oldalokon is belebotolhatsz

2022. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!