Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Földbe milyen kábelt?

Földbe milyen kábelt?

Figyelt kérdés

Oké, földkábelt... Na de hogyan? Kapuhoz visszük ki az áramot a telefonnak, kapumozgatónak, meg a pajtába is átvinném föld alatt ha már jön egy markolós és kiássa.

Szóval milyen kábel kellene, 16A elég.

A földkábel elég, vagy kell védőcső? Jó ha van védőcső nem? Ki lehet húzni ha valami gond lenne és újat átdugni? Milyen mélyre kell?

Nem én fogom csinálni, hanem szaki, csak előzetes árfelmérést végzek... múltkor egy 1100 forintos dobozra 7600-at mondott nettóban. :D Jó nagy agyagedény, de nincs más.



2022. dec. 5. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Leásol, védőcsőbe behúzod, teszel rá jelölésként téglát és betemeted teljesen. Ha biztosra akarsz menni, akkor szósz köré üvegtörmeléket is a vakondokok ellen.
2022. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*szórsz
2022. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Colos KPE vízcsőbe kell húzni. Az olyan erős PVC-ből van, hogy még a markolót is kiszokta bírni ha ésszel dolgozik a kezelője.

Ez a legjobb módszer ha tartósat akarsz, és nemsokkal drágább mint a harmonikás kemény PVC-s védőcső. Mehet bele sima mezei lágy PVC köpenyes vezeték, nem kell plusz pénzt kiadnia gumiköpenyes földkábelre.

Csak egy tipp: mielőtt az árokba fektetnétek a csövet, húzzátok bele kint a talajon a vezetéket. Így elkerülitek a szopást, ha esetleg a behúzó elakadna valahol, mikor már bevan temetve az egész.


Egyébként középfeszültségű 3 fázist nemrég egy több milliárdos beruházásnál is KPE csőbe húzták bele. Ez volt a villanyosok műszaki vezetőjének a kérése. Csak azért mondom, mielőtt jönnének a nagyokosok észt osztani :D

2022. dec. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1-es te hülye vagy... :D Azt tudom hogy hogyan kellene csinálni! Nem arra vagyok kiváncsi hogyan kell ásni!
2022. dec. 6. 08:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szokott sikerülni hosszú távon megvédeni a nedvességtől a védőcsőben henyélő nem-földkábelt. A földkábel meg arra van kiképezve, hogy tűrje az átlag talaj behatásait. A földkábel közönségesebbje nem gumiköpenyes. :)

Földkábelt a mélység és a jelzőszalag véd meg. Az átlapoltan fektetett jelzőszalagot a munkagép nem szakítja el, hanem kihúzza, és akkor látni lehet, hogy itt prücök lesz. A földkábeles szabvány magánterületre is vonatkozik, az alap mélység 80 cm, ami nincs olyan mélyen, azt járulékos védelemmel el kell látni.

Hosszabb csőből kihúzni, meg behúzni, hát az azért nem olyan, mint otthon a magasan elhelyezett dobozból lefelé két és fél méter egyenes csőből kihúzni három szambázó vékony vezetéket.

2022. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
40 méter távolságról lenne szó.... :D
2022. dec. 6. 09:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt szerintem te ki nem és be nem húzod.
2022. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lenne benne egy 30 fokos törés is, mert nem lehet egyenesen menni a műtárgyak miatt.

A fi relé miatt félek, hogy ha elb..ódik valami lent, akkor kuka az egész.

2022. dec. 6. 09:40
 9/12 DK-s ***** válasza:
0%

40 métert még be tudsz húzni, de javaslom hogy a villanyászodat ismerve, te vegyél hozzá behúzót! Mert abban szinte biztos vagyok, hogy neki nem lesz, és úgy lehúz ha ő veszi meg, hogy pislogni sem lesz időd.


[link]


Utána meg eladod kéz alatt, használtan.

2022. dec. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#4 Hahó, a többi részét is elolvastad? Leírtam, hogy mit tegyél a vakondokok és a későbbi átvágás elkerülése végett. De ha neked ez hülyeség, akkor viszontlátásra!
2022. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!