Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem veszélyesek azok a használ...

Nem veszélyesek azok a használt izzó gyűjtők, amikbe higany tartalmú fénycsöveket dobunk?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem, hogy azok a gyűjtő edények hogyan vannak kialakítva, amikbe olyan izzókat lehet dobni, amik higanyt (higany gőzt) tartalmaznak. Mert ha tök üres és én elsőre bedobok egy higanyt tartalmazó fénycsövet, ami összetörik, akkor egyből a levegőbe jut a higanygőz. Bizonyos esetekben pedig a gyűjtő edényben összegyűlhet higany, ami felveti azt a kérdést, hogy mennyire zárnak jól ezek a gyűjtők (szivárgás)? Mennyire mérgezőek így, ha beltéren vannak elhelyezve?


És ha már veszély... a használt elemgyűjtők mennyire gyúlékonyak? Mennyire képesek megakadályozni egy esetleges tűz terjedését, ha egy kidobot akku kigyullad benne?


Tudtok ezekről bármit?


2022. dec. 24. 02:32
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván veszélyes, ezért kezelik veszélyes hulladékként. Egyébként az EU már régen betiltotta a higanyos égők gyártását.
2022. dec. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Azt hittem eddig, hogy ezeket hulladékudvarba kell vinni...
2022. dec. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hittem eddig, hogy ezeket hulladékudvarba kell vinni..."

Oda pont nem. Ott semmilyen veszélyes hulladékot nem vesznek át hivatalosan. Az megint más dolog, ha te pl. papírhulladék közé teszel veszélyest és úgy adod le.

2022. dec. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Elektronikai hulladékot talán mégis átvesznek.

[link]

2022. dec. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!