Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne egy arduino-s...

Hogyan lehetne egy arduino-s fémkereső erősségét/érzékenységét növelni?

Figyelt kérdés

Találtam a neten pár projektet amiben arduino microcontrollerekkel építenek fémkeresőket. Kipróbáltam, működik is, de csak pár cm a hatótávolság. Lehetne ezt valamivel növelni? Mondjuk nagyobb menetszámú tekercsel esetleg valaiféle erőssítővel?

A válaszokat előre is köszönöm!



#fémkereső #arduino metal detector #Arduino fémkereső #Fémkereső házilag #Fémkereső hatótávolság növelése #homemade arduino metal detector
2022. dec. 30. 02:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen nagy általánosságban az egyik (adó) tekercs által generált elektromágneses tér intenzitását, illetve a másik vevő tekercs érzékenységét kell növelni (vagy az általa vett jelet erősíteni), de konkrét megoldást konkrét megvalósítási terv/kapcsolási rajz ismeretében lehet tenni.
2022. dec. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azon cégek amelyek 60 éve gyártanak fémkeresőket, fényévvekkel megelőzik a tudásukkal a detektorok gyártásban ..a laikusokat házi barkácsolókat.


A fapadosabb modelleket, meg...megveheted már 60-80eFt-ért(pl Minelab Go Find széria),akkor kár ezzel kísérletezned és pénzt költened rá,mert a te barkácsolt házi keresőd nem fogja utolérni még a leggagyibb kínait keresőt sem tudásban és érzékenységben

Szóval én nem barkácsolnék házilag.

2022. dec. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

" kár ezzel kísérletezned és pénzt költened rá"


Nem feltétlenül.

Nem biztos hogy a gyári készülék túlszárnyalása a cél...

Én is építek tápegységet, pedig lehet kapni a boltban. :)

2022. dec. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minél nagyobbb az átmérője, minél alacsonyabb frekin és minél nagyobb teljesítménnyel sugároz a jeladó tekercs, annál érzékenyebb lesz a cuccos.
2022. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet novelni a tekercset de egy szint felett csak gyengebb lesz mert keves aramot fog kapni szerintem nem eri meg ezzel szorakozni max tanulas celbol
2022. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!