Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy karóra elemcseréért, ami...

Egy karóra elemcseréért, ami egy 5 perces művelet, reális elkérni 3 ezer forintot?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 11:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
85%

#30 vagyok, folytatás:

Kérdező: ne hőbörögj, hogy semmi közöd a helyiséghez, szerszámokhoz. De igen, van közöd. Mert az órás az ügyfelekből él. Elhiszem hogy te az elemet a nagyker beszerzési ár + 15%-ért szeretnéd berakatni, de ez nem így van.

A teljes havi rezsit le lehet bontani órákra (időegységre, nem időmérő szerkezetre): A havi bérleti díjnak van egy órára eső vetülete, a szerszámok amortizációjának is, bizonyos darabszámú nyitást-zárást lehet elkövetni velük, és nem ötszáz forint a sarki praktikerben. Béreljen egy kis lyukat egy üzletközpontban csak havi 3-400 ezerért, óránként kb. 2000 Ft jön ki. A bevételéből adózik, mindenféle járulékot fizet, és már megbocsáss, nem azért lett valaki órás, hogy egy árufeltöltő nettő bért vigyen haza, azért nettó 2-3000 forintot nem sajnálok egy órástól.

Ha mindent összeadsz, ennyi az ára.

De ha sok, akkor vedd meg csak az elemet, és cseréld ki magadnak az utcán az üzlet előtt a saját szerszámaiddal, kézügyetlenségeddel. Ja, hogy szerszám nincs, tapasztalat sincs, értem. De azért más dolgozzon ingyen.


Te mit dolgozol? Saját céged van? Vállalkozó vagy?

Bármit csinálsz, gyere el hozzám, csináld egy napid, de csak a felhasznált anyag +15%-ért, a kiszállási díj nem érdekel, oldd meg, te autód, munkadíjról ne is álmodj, az benne van az árrésben.


Na hogy tetszik? Szar, mi? Pedig csak egy tükrött tartottam neked, te pont így állsz hozzá.

2023. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
67%
... talált, egy tükör készítője a kérdező?
2023. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
67%

30# Józsefvárosi piac , nagytételben.

:)

de mire elhasználod a több száz elemet ...

2023. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
85%

Józsefvárosi piacon csak a legalja elemket kapod meg.

Hosszú élettartamú lítium elemet nem.

2023. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
67%
34) a kérdező szerint az elem párszáz Ft.
2023. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
67%

34#

ha egy db ennyi, akkor százával olcsóbb,

de gondolom ez se jó neked...


eddig nem igényelték lítiumot


[link]

2023. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
67%

Egy kb. 10 éves elem-élettartamú karórában nem mezei 2032 elem van.

Kicsit rosszul emlékeztem, az elem nem került olyan sokba, csak a tömítés csere és a nyomáspróba.

Az elem csak alig több mint 2000 Ft:

[link]

2023. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
42%

"kérlek mutass nekem óraelemet 50-100 forintért, megyek és veszek."


"Hosszú élettartamú lítium elemet"


"karórában nem mezei 2032 elem van"



akkor vegyetek magatoknak 626-ost

2023. jan. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
67%

"1,5-2 ezerre gondoltam amúgy."


Tehát ha jól értem 1000-1500 Ft-al fizettél érte többet, mint amennyit te gondoltál, és ez a kicsi különbség megért annyi idő energiát, hogy egy kérdést kiírj és oldalakon keresztül magyarázkodj.


Hogy megéri, vagy sem, attól is függ mennyi volt az óra. Egy 5 ezres órát ennyiért inkább eldobok, egy 700 ezres Tag Heuerbe meg ha 10 ezerért cserél elemet is kifizetem.

2023. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
45%

lézeres kulcstartó 380.- volt,

3 db elem hozzá mikor cserélni kellett 180.- /db,

összesen 540.-


olcsóbb a kulcstartó mint az elem hozzá

2023. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!