Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik nagy terhelhetőségű...

Létezik nagy terhelhetőségű higanykapcsoló?

Figyelt kérdés

15-20A

Csak nagyon picikéket találok.

Régen voltak. Egy ilyant kellene lecserélnem, mert már nem kapcsol, de nincs mire.



2023. jan. 1. 11:46
1 2
 11/17 Szirty ***** válasza:
68%

"Ez nem jó?"


Ezzel szerintem az lenne a baj hogy ennek az úszókapcsolónak "kilométeres" hiszterézise van.

2023. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
26%

szenzort maskep is meglehet oldani

egyszeruen erzekelokkel

egyik ponton van masik ponton van kozepen van

miert kell ehez egy lengoborda?

2023. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szirty ***** válasza:

Nem tudom mi az a "lengőborda" de gondolom a kérdező a lehető legegyszerűbben akarja megoldani.

A "legegyszerűbben" alatt ebben az esetben azt kell érteni, hogy a lehető legkisebb munka befektetéssel, a mechanika átalakítása nélkül, gyorsan és olcsón.


Ennek pedig az felel meg ha ugyanúgy higanykapcsolót használ. Mivel kisebb áramút tud beszerezni így a megoldás az, meg egy relé.

Minden máshoz sokkal többet kell mókolni.


Te máshogy gondolod Közveszélyes Kontár?

Hogyan? Írd le részletesen!

2023. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ezzel szerintem az lenne a baj hogy ennek az úszókapcsolónak "kilométeres" hiszterézise van."

A kérdező nevében ne kritizálj, légy olyan kedves.

Nem ismert az alkalmazás és a vele szemben támasztott elvárás.

2023. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, egyszerűen kell megoldani, mert hamarosan át lesz építve, de az még 1 is lehet év mire meggyünnek az únijó pízek! Addig meg az öregasszonyok itt csattogtatják a fogsoraikat, hogy fiatalembeeer!! mé nem szól a harang????

Viszont a higanykapcsoló most ment tönkre. Egy kb cigaretta méretű cuccról van szó, jó nagy higany adag van benne.

Úgy működik, hogy a harangot tartó járomra van rögzítve a higanykapcsoló és van még egy egyeniránító az áramkörben és egy mágnestekercs aminek a közepébe lóg a harang kötele egy darab vassal. Amikor záródik az áramkör, akkor a higanykapcsolón kereztül felgerjed a tekerxs és meghúzza a harangot, majd a higanykapcsoló bont és a harang visszabillen, és ez így meg amig nem kapcsoljuk ki. Ennél egyszerűbb megoldás nem létezik szerintem.

Az új meghajtás már sokkal komolyabb, lineáris motoros, érzékelős gép lesz az tényleg tudni fogja hogy éppen hol jár a a harang.

Az időzítés nem jó megoldás, mert belendítéskor folyamatosan változnia kellene az időnek.

De adtatok jó ötletet a relézéssel. Ha a mágneskapcsoló behúzótekercsét táplálnám meg a higanykapcsolóról, akkor nem kellene akkora higanykapcsoló.

2023. jan. 1. 15:13
 16/17 anonim ***** válasza:
Akár megprópálhatsz házilag építeni egyet, a higanykapcsolót vedd alapul, de higany helyett csapágygolyót tegyél bele.
2023. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szirty ***** válasza:

"A kérdező nevében ne kritizálj, légy olyan kedves."


Két dolog biztos:


1.

Abban amit írtam nem volt kritika! Személyes meg pláne nem!

Csupán a válaszodban sugallt műszaki megoldásoddal nem értettem egyet és le is írtam hogy miért!

Ha valaki nem ért egyet veled az számodra kritika?


2.

Nem a kérdező nevében írtam.


"Nem ismert az alkalmazás és a vele szemben támasztott elvárás."


Tudjuk hogy harangot lenget az a berendezés aminek a része a higanykapcsoló.

A harang kezdetben keveset mozdul. Az általad linkelt szintkapcsoló (amit történetesen ismerek) csak akkor kapcsol amikor már vagy 40-45 fokban elfordult. Ezért nem lenne jó ide.

2023. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!