Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elkezdett foglalkoztatni az...

Elkezdett foglalkoztatni az egyenárammal való "szórakozás" és elkezdtem csinálni mostanában ilyen áramkoröröket stb. kitaláltam, hogy csinálok egy elektromos rollert, viszont nem tudom hogyan működik a villanymotor. (?)

Figyelt kérdés
ugye a benzinmotor nagyon nagy vonalakban úgy működik, hogy gázadásra egyre több üzemanyagot juttat az égéstérbe és így gyorsít. na most a kérdésem az lenne, hogy amikor meghúzom az elktromos roller gázkart, olyankor mit ad a motornak a gyorsuláshoz? ampert adrá és úgy pörög egyre jobban a motor? bocsi, hogy ilyen alap dolgot nem tudok, de nekem ez valahogy kimaradt.
2023. jan. 13. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A villanymotor az elektromágnesesség elvén működik, az áram által generált mágneses tér energiáját alakítja forgómozgássá.


Általában söntellenállással csökkentik az áramot, ami a motorhoz jut, hiszen nem teljes terheléssel járatjuk a motort. Amennyiben a söntellenállás nulla, akkor teljes áramot kap, akkor teljes teljesítménnyel fog dolgozni.

Amúgy ilyen munkamotort egyszerűbb készen megvenni, mint házilag készíteni, mert bár vannak leírások házilagos villanymotorépítésre, azok inkább csak kísérleti érdekességek, mint munkára fogható eszközök.

2023. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Még annyit a rolleres példádra, hogy ún "kisgáz" esetén nagyobb az ellenállás, ahogy húzod a "gázkart" egyenes arányban csökkented az ellenállást.
2023. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Huhh... honnan kezdjük akkor... mit tudsz?
2023. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ohm törvénye?
2023. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogyan működik a mostani elektromos rollerek motorvezérlése, de az tuti, hogy nem egy ellenállással. Söntellenállással főleg nem, mert az párhuzamosan van kötve. Ha az nulla, rövidrezárná a motort.
2023. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
az oszt igen
2023. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az e-rollerekben szerintem főleg BLDC motort használnak, itt olvashatsz róluk egy szösszenetet:

[link]

2023. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Morzsi007 ***** válasza:
Vannak motor+vezérlő szettek, amikből könnyebben lehet elektromos kerékpárt vagy rollert csinálni, még gázkar is jár hozzá. Így nem lesz szükséged az Ohm törvényre sem. 🙂
2023. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igazából nem azért kérdeztem, mert csak úgy tudom összerakni (rajz alapján simán összerakom a vezérlést, motort, akksit mindent), hanem mert érdekel, hogy hogyan működik, néztem oldalakat ahol elmahyarázzák, de nekem az tömény. azért kérdeztem meg itt, hátha valaki tud nekem adni egy összefoglaltabb választ. bocsi, hogy nem pontosan kérdeztem!
2023. jan. 13. 12:32
 10/12 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak köszönöm ezt a választ szerettem volna!
2023. jan. 13. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!