Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A gaz kazán árammal üzemel?

A gaz kazán árammal üzemel?

Figyelt kérdés
2023. jan. 17. 19:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Sajnos a szinuszos drágább, nem hiszen, hogy 20 ezer körül találnál. Ha bármilyen olyan fűtésrendszered van, aminél nem lehet a hőtermelést áramszünetkor azonnal leállítani, akkor a biztonság bármennyit megér. Nem szabad sem a puffertartályon, sem a szünetmentesen spórolni.


Két okból lényeges a szinuszjel. Az egyik, hogy rosszabb a motor hatásfoka, jobban melegszik. A másik, hogy erős nagyfrekvenciás zajt termel. Zavarhatja a TV-t, rádiót, nem csak nálad, de a szomszédoknál is. A nem szinuszos szünetmentes kimenetére nem lehet a kereskedelemben kapható zavarszűrős, túlfeszültség védős konnektort tenni, mert a feszültség tüskéktől tönkremegy a védő áramkör és a tápegység is.


(Nekem egy 1000W-os van, 160000 Ft-ért vettem sok éve. Erről megy a számítógépem és rákötöttem a 120W-os keringtető szivattyút is, és a konyha és a fürdőszoba LED-es világítását, hogy ott bármikor lehessen fényt kapcsolni. Ha áramszünet van, és ég a tűz a kazánban, akkor gyorsan lekapcsolom a számítógépet, hogy minél hosszabb ideig működjön a szivattyú, legyen ideje leégni a kazánban lévő tüzelőanyagnak. Sokoldalúan kihasználható ha elég nagy teljesítményű a tápegység.

Egyébként hőszivattyúval fűtök, de van egy kazánom is 400l-es puffertartállyal, ahol rásegítésképpen eltüzelem a nyáron termelődő sövény és gyümölcsfa nyesedéket a leghidegebb téli napokon.)

2023. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

21/

Én még egy vegyestüzelésű kazán mellé sem vennék 160 ezerért olyan eszközt amire csak 10 évente fél napra van szükségem. Inkább vékony csövön vizet fecskendeznék be leállítva az égést ha látom hogy túl magasra szökik a kazánban a víz hőmérséklete az áramszünet miatt.

2023. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
...inkább valami kézi szivattyút szerelnék be amivel lehet kézzel pumpálni a vizet vegyestüzelés mellett. Sajnos ez gázkazánnál nem segítene.
2023. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

#22

Nem a kazánhoz tartja a szünetmentest, hanem a számítógéphez. A keringető szivattyú csak vész esetére van rákötve. Van olcsó szünetmentes is, nemcsak 160 ezres. A kazán ára meg amúgy 600 ezer, amellett eltörpül a szünetmentes ára, a házad ára mellett meg főleg.

Ha te vizet fecskendezel a kazánba elreped a több százezres kazánod és dobhatod ki, jó esetben még le is forrázod magad a kicsapó forró gőzzel. Mindenhol tanítják, hogy homokot kell szórni a tűzre, parázsra, azzal kell elfojtani a tüzet, vagy simán csak kiszedni egy vas lapáttal egy vastag falú vas vödörbe és lefedve kivinni az udvarra.

A rosszabb eset az, amikor úgy történik áramszünet, hogy nem is vagy otthon, de előtte befűtötted a kazánt.

2023. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

#22-nek teljesen igaza van. Még azt hozzátenném, hogy még ennél is rosszabb eset, ha arra ébredsz éjszaka, hogy lángol a tető feletted, és nincs már merre menekülnöd. Mindezt megúszhattad volna egy szünetmentes áráért. Akkor bizonyára milliókat is adnál érte!

Valahol olvastam, hogy nem kikapcsolható hőtermelés esetén, mint amilyen a szén és a fa, a kazánba férő tüzelőanyag minden kilogrammjára 100 liter vizet kell számolni. Vagyis ha a kazánba 5 kg fér be, akkor minimum 500 literes tartályt ajánlatos használni. De még ilyenkor is figyelni kell, mert ha a tartály vize már meleg, akkor nem szabad újra telerakni a kazánt.


!!! A biztonságon nem érdemes spórolni!!!

2023. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

25/

Amikor vegyestüzelésünk volt, a fűtést éjjelre leállítottuk. Mindig. Pegig gravitikus keringetés volt.

Ezt a szokást mai napig megőriztem gázkazánnal is. Este 8-tól reggel 8-ig nincs fűtés. Tessék vastag takarót használni..!

2023. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Este 8-tól reggel 8-ig még csak ki sem hűl egy amúgy rendesen fűtött lakás, úgyhogy egyetértek.
2023. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

26# és #27


Jó az elgondolás, de valósítsd meg ezt egy fagyos feleség mellett, aki 24 fokos szobahőmérséklet mellett még a pulóverjét is felveszi, vagy a 80 éves nagypapa mellett, akinek a 27 fok az ideális.


A másik probléma. Egész nap dolgozol, nincs fűtés. hazamész 17 órára, és lefekszel 23-kor, hogy 6-ra fel tudj kelni. Ez azt jelenti, hogy 6 órát tudsz fűteni, ami épp egy negyed nap. Ez idő alatt kell a lakásba betáplálni azt a hőmennyiséget, amit egész nap alatt veszít. Ehhez egy túlméretezett fűtésrendszer kell, aminél este olyan meleg van, hogy majd megpukkadsz tőle, délután amikor hazamész a munkából, majd megfagysz átöltözés köben. Míg ha egyenletesen megy a fűtés, kellően biztonságosan megépítve, akkor a hőmérséklet is egyenletes.


Gyakorlatból tudom, ezért használok hőszivattyút. Azóta nem piszkál a feleségem, hogy itthagy és egy pékhez megy feleségül, mert a kenyérsütés miatt ott mindig finom meleg van.

2023. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#28 Ha nekem rendszeresen 24, ne adj isten, 27 fokos szobában kellene aludnom, akkor nyitott ablaknál aludnék.

Ha 22 foknál melegebb van bent, nem tudok rendesen aludni, reggelre csurom víz a párnám.

Szerintem a nyugodt alvás záloga a 17-18 fokos hálószoba.

Arról nem is beszélve, hogy budai agglomerációban élő félig izraeli ismerőseimnél is maximum 17 fokra volt állítva a gázcirkó termosztátja egész télen, nehogy majd a túl meleg lakásból kiszaladgálva a gyerekek megfázzanak odakint a hidegben.

Így meg folyamatosan pulcsiban kellett nekik lenni otthon, tehát ha kiszaladgáltak, akkor sem fáztak meg. Azóta egy évtized eltelt, a gyerekek felnőttek és kutya bajuk sem lett a 17 fokos lakásban, haza is költöztek Izraelbe, hogy letudják a kötelező sorkatonait a fiúk és a leányok is. Áldás, békesség!

2023. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#29 Igazad van, éjjel túl meleg a 24, pláne a 27 fok.

A hozzászólásom lényege inkább az volt, hogy jobb az egyenletes hőfok, amit nem lehet úgy elérni, hogy egy szilárd tüzelőanyagú kazánban csak 6 órát fűtök.


(Egyébként a papa már meghalt, nem kell 27 fokra fűtenem, a feleségem fázósságát meg úgy oldottam meg, hogy egyenletes 18-19 fokot tartok a hőszivattyúval az egész lakásban, van klíma a nappaliban és a konyhában, a feleségem csak ott ahol éppen tartózkodik a klímável rásegít. Éjjel meg két takarót is magára húz a 19 fokos szobában. Egyébként amióta hízott pár kilót, csökkent a fázóssága egy kicsit, már elég neki a 22 fok.)

2023. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!