Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem haltam meg kiskoromb...

Miért nem haltam meg kiskoromban amikor megrázott az áram?

Figyelt kérdés

Mamánal a régi lapos dugalj volt. Így kb 4-5 évesen kiváncsiságból úgy dugtam be a tv-t a konnektorba, hogy közben fogtam mind a két villáját. Legnagyobb bajom a rángatózás és a bepisilés volt. Orvos se látott utána és most jöttem rá, hogy nagy felelőtlenség volt mamától hogy eltitkolta az esetett.


Úgy tudom a gyerekekre halálosabb az àram és milyen tényezőktől függ hogy valaki belehal vagy túléli? Illetve valaki hogy tudja túlélni amikor a vasúti nagyfeszültség csapja meg, mert már erre is hallottam példát?



2023. jan. 18. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Az áramütésbe nem kötelező belehalni ! Engem is rázott meg már az áram többször is. A lényeg,hogy ne legyél VEZETŐ !Akkor van baj ha a földbe letudod vezetni az áramot.
2023. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A testben bejárt áramút és sok más dolog együttes hatása sem egyformán veszélyes mindenkire. Az első dolog az izomzat bénulása, amikor sok esetben még jobban rámarkol az illető, nem tud reflexesen se tudatosan elengedni. A másik a szívizomzatra gyakorolt hatás, fibrilláció, stb. Aztán a vérben létrejövő kémiai változások, kicsapódó fehérjék, sérülő ideg vagy izomszövetek, vérrög, érelzáródás a test random területein random időben.

Szóval nincs egységes recept hogy mi a halálos és mi nem.

Csak kockázati tényezők, és azok nagysága, ami általában jellemző.

És ennek ellenére is vannak olyan esetek, amit valaki meg sem érez, más pedig belehal.

Nálad nem tudni mi volt, nem is tudjuk meg pontosan sohasem.

Olvasgass:

[link]

2023. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a kézfejeden folyt át az áram, nem érte a szívedet. Ha a lábad felé, átfolyt volna a testeden és így a szíveden is, megállt volna vagy fibrillál. Akkor gyors segítség nélkül végzetes lehetett volna.
2023. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki vasúti kocsi tetejére mászik, mert szelfizni akar, az 25 ezres feszültséget kap! AZT pedig túlélni is nehéz. Nem hiába hívták fel erre a figyelmet.
2023. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyedi eset tudományosan nem elfogadható főleg ha régen történt nem dokumentált eset.

Ismételt kísérletnél derülne csak ki halhatatlan vagy-e... 😀

2023. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyapám villanyszerelő volt, simán sodorta újjal feszültség alatt a fázist.

Erintéssel döntötte el hogy melyik kábelbe van áram. Szóval nem olyan veszélyes.

Engem még csak 4x rárott még.

2023. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!