Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Samsung USB töltő kattog. Kuka?

Samsung USB töltő kattog. Kuka?

Figyelt kérdés

Pár éves 1 amperes, nem gyorstöltő. Sosem volt használva, most akadt a kezembe. Konnektorba dugva halkan kattog (kb 8-9 / másodperc), majd miután kihúztam, még percekig hallani. Halk, éjjel, csendes szobában maximum egy méterről hallani.

Bug? Feature?

Lehallgat a CIA, fel fog robbanni?


Tűzveszélyes és kidobjam vagy normális és használjam nyugodtan?



2023. jan. 27. 07:38
A kérdező szavazást indított:
Teljesen normális jelenség, sőt. Addig jó amíg kattog.
Normális jelenség, nem jelent semmilyen kockázatot.
Nem kéne hogy hallhatóan kattogjon, de nem jelent veszélyt.
Nem lenne szabad kattognia, jobb, ha nem használod.
Tűzveszélyes meghibásodás, nem szabad használni.
Google a barátod!!4!
11 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
7:1, elég egyértelmű, köszönöm.
2023. jan. 27. 13:43
 2/9 anonim ***** válasza:

"7:1, elég egyértelmű, köszönöm."


Mai napunk viccét olvashattuk, köszi!

Green Mode PWM, burst PWM, mond valamit? Terhelés nélkül kattogó hangot hallunk, energiatakarékos trükk.

Arról nem beszélve, hogy bizonyos hibák járhatnak kattogással, ami sok év üzem után jelentkezhet, bizonyos (főleg régebbi vagy gagyi) konstrukcióknál.

Tehát az sem új eszköznél.

Itt az eredmény, a normális szakembereket elüldözik erről az oldalról, mert nem lehet néha elviselni a légkört, ami néhány egyszerű, vagy rosszabb esetben mentálisan sérült alaknak köszönhető.

Indítasz egy szavazást (már az is hülyeség, nem veszek részt benne), kapsz egy marhaságot, végeredménynek. Kik szavaznak itt szerinted, szakemberek? Én már tudom a választ.

Vajon hány lehet a szavazók között, aki ismeri a kapcsolóüzemű tápegységek működését, aki napi szinten javít ilyeneket? Egy se.

2023. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Mai napunk viccét olvashattuk, köszi!"

Örülök, hogy megnevettettelek. Még jobban örülnék, ha segítettél volna.


"Green Mode PWM, burst PWM, mond valamit? Terhelés nélkül kattogó hangot hallunk, energiatakarékos trükk."

Nem mond semmit, sajnálom. Nem vagyok szakember. Lehet, hogy tanultuk az általános iskolában 40 évvel ezelőtt, de ezek szerint nem figyeltem eléggé.


"Arról nem beszélve, hogy bizonyos hibák járhatnak kattogással, ami sok év üzem után jelentkezhet"

Kár, hogy ezt én, mint laikus, nem tudtam eddig. Mondjuk mint említettem, a töltő eddig nem volt használva.


"bizonyos (főleg régebbi vagy gagyi) konstrukcióknál."

Négy-öt éves lehet, Samsung. Persze nyilván Kínában gyártják ergo gagyi, nem tudom, hol a határ a gagyi és a nem gagyi között.


"Itt az eredmény, a normális szakembereket elüldözik erről az oldalról, mert nem lehet néha elviselni a légkört, ami néhány egyszerű, vagy rosszabb esetben mentálisan sérült alaknak köszönhető."

Nem tudom, nekem szántad-e, és ha igen, melyik lennék, az egyszerű vagy a mentálisan sérült. Sajnálom, senkit nem akartam elüldözni.


"Indítasz egy szavazást (már az is hülyeség, nem veszek részt benne)"

Nyilván nem kötelező részt venni, ahogy segíteni sem. Ha viszont lett volna segítő szándék benned, akkor nyugodtan leírhattad volna a véleményedet, hálás lettem volna. Attól, hogy van szavazás még nincs tiltva a hozzászólás.


"kapsz egy marhaságot, végeredménynek."

Nyolc marhaságot.


"Kik szavaznak itt szerinted, szakemberek? Én már tudom a választ."

Nem tudom. Talán van köztük, talán nincs.


"Vajon hány lehet a szavazók között, aki ismeri a kapcsolóüzemű tápegységek működését, aki napi szinten javít ilyeneket? Egy se."

Nem baj, én azt sem tudom, mi az a kapcsolóüzemű tápegység.


Összességében azt kell mondjam, eddig is óvatosan kezeltem ezt az oldalt, most végképp meggondolom, érdemes-e még használnom.

Itt vagy te, kedves válaszoló, és ahelyett hogy leírtad volna a segítő szándékú véleményedet, ahelyett hogy segítettél volna, csak annyit teszel, hogy elmondasz engem mindennek, kvázi ledorongolsz, egészen lekezelő stílusban fröcsögve közlöd, hogy te tudnád a választ mert értesz hozzá, de nem segítesz, már csak azért sem.

Igazad van, elkeserítő a színvonal, és azt kell mondjam, te sem vagy különb.

Miért nem tudod egyszerűen leírni, hogy ki téved és miért, vagy hogy miért normális az a jelenség amit tapasztalok?

Miért nem lehet egyszerűen, kulturáltan kommunikálni?

Mit ártottam neked?

Elnézést kérek előre is, mert nem akartalak bántani, de ez a hozzáállás a részedről jobban elszomorít mint az, hogy esetleg hozzá nem értők válaszolnak.

Ennek ellenére köszönöm a válaszodat, még ha nem is derült ki belőle számomra semmi (azon kívül, hogy egy borzalmas alak vagyok amiért mertem szavazást csatolni a kérdésemhez).

2023. jan. 27. 17:43
 4/9 anonim ***** válasza:

"Örülök, hogy megnevettettelek. Még jobban örülnék, ha segítettél volna."


Segítettem, legfeljebb nem tűnt fel. De ha így állsz hozzá, akkor Google. Egyébként az lett volna a következő lépés, hogy elmagyarázom az említett fogalmakat, de akkor inkább keress rá...


"...még ha nem is derült ki belőle számomra semmi (azon kívül, hogy egy borzalmas alak vagyok amiért mertem szavazást csatolni a kérdésemhez)."


Nem tudom, számomra nem szimpatikus ez a hozzáállás, meg ezt is minek kellett:


"Lehallgat a CIA"


Nem vicces, inkább agybajos / paranoid dolog. Mindamellett felesleges volt így megsértődni, ha jobban megnézed, a válaszommal nem igazán bántottalak, arról meg nem tehetsz, hogy laikusként felültél, vagy azt hitted, ezen az oldalon feltétlen profik szavazgatnak, vagy épp szólnak hozzá.

Szoktam látni profi válaszokat is (szakemberek felismerik egymást, félszavakból is), de ez a ritkább.

Jóval gyakoribb volt sajnos, amikor félnótás alakok engem próbáltak hülyére venni, miközben én láttam rajta, hogy értelmezési zavarai vannak neki. De hogyan érteted meg valakivel, ha nem tud értelmezni szöveget? Ördögi kör.

2023. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Segítettem, legfeljebb nem tűnt fel."

Valóban nem.


"Egyébként az lett volna a következő lépés, hogy elmagyarázom az említett fogalmakat, de akkor inkább keress rá..."

Ne fáraszd magad, egy öregember nem ér annyit.


"Nem tudom, számomra nem szimpatikus ez a hozzáállás, meg ezt is minek kellett"

Igazad van, legközelebb nem viccelek, ha elektronikáról van szó.


"Mindamellett felesleges volt így megsértődni"

Nem sértődtem meg. Ahhoz te kevés vagy.


"a válaszommal nem igazán bántottalak"

Nem-e? Hát lehet, hogy ez a stílus nálatok otthon nem bántó, nekem egyáltalán nem volt barátságos. Sőt. Nyugalom, nem haragszom, megszoktam az itteni stílust.


"Szoktam látni profi válaszokat is"

Én is szoktam, reméltem is, hogy valakitől kapok. Ehelyett csak ledorongolást kaptam. Hát, köszönöm. Biztos jó szakember vagy, de hogy jó ember... Na mindegy. Senki nem lehet tökéletes.


"Jóval gyakoribb volt sajnos, amikor félnótás alakok engem próbáltak hülyére venni"

Nem tudom, emiatt miért rajtam vezeted le a dühödet.


Tényleg nem értelek, ha annyit írtál volna, hogy ez normális jelenség ezért vagy azért, nem kell aggódni miatta, egész más lett volna.

Na mindegy, ezen nem morgok.

Egy biztos, legközelebb meg sem próbálok viccelni. Fene sem gondolta volna hogy ti, mai fiatalok TÉNYLEG ennyire érzékenyek vagytok, hogy mindenen megsértődtök.

2023. jan. 27. 21:02
 6/9 anonim ***** válasza:

"Fene sem gondolta volna hogy ti, mai fiatalok TÉNYLEG ennyire érzékenyek vagytok, hogy mindenen megsértődtök."

Nevetséges. Semmi miatt hisztizel, butaságokat képzelsz be a fejedbe. Nem szívesen árulom el, de lehetek még tőled is idősebb.

(Itt nem jó kiadni semmi infót magunkról, régebben életveszélyes fenyegetéseket is kaptam, mert tuskó alaknak őszintén beszóltam a véleményem. Nyilván szerinted meg is érdemeltem, teszek rá...)

2023. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Basszus, pedig egészen úgy emlékszem, hogy agybajos paranoidnak neveztél a CIA-s viccelődés miatt. Lehet, hogy rosszul emlékszem?
2023. jan. 27. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Hagyjuk, unalmas...
2023. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ugye, ugye. Inkább hagyjuk.
2023. jan. 27. 23:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!