Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kültéri egységre vonatkozik...

Kültéri egységre vonatkozik bármi szabály?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az előttünk lakók tarsasház szélső lakására a klíma kültéri egységét úgy rakatták fel, hogy a szomszéd (középső lakás) hálószoba ablaka pont ott van mellette. Mivel az előző lakók csak napközben használták, de nyáron mi éjszaka is használjuk odébb szeretnék velünk rakatni, plusz állítása szerint van erre jogszabály hogy x méterre kell lennie a szomszédtól mert hangos és erre kelnek éjszaka és ha kell ő jogi útra megy. Nyilván ez nem kevés költség lenne+a házat valószínű színezni kéne mert elég csúnya lenne a helye. Valaki járt így? Mi volt a megoldás? Nem szeretnénk rosszban lenni, de ez már a második dolog ami miatt belénk kötnek.


Köszi előre is!



2023. jan. 28. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Én sem szeretnék arra kelni, hogy zúg valami. Közös képviselőt kérdezd meg hogy mi a szabály. Ha nálad úgy van akkor lexarod a szomszédot. Ellenkező esetben odébbrakod a kültérit.
2023. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A lakóhelyed építési szabályzatában kell lennie a kültéri egység felszerelésére utalás.

Van a felszerelésre külön szabályzat is. Ebben benne van, hogy a lakóház közös képviselőjénél kell bejelenteni a telepítést. Sajnos sok helyen nem foglalkoznak vele. Nálam a csöpögéssel van gond. Ajánlották, jegyzőnél feljelentést tenni nem megfelelő telepítés miatt birtokháborítás ügyben.

2023. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Nincs közös képviselő. De akkor a szavaidból azt veszem ki, ha jól értem nincs erre szabály. Nem olcsó buli az odébb rakás meg egy ház színezés, hogy ne maradjon gány a helye, azért is teszem fel a kérdést. Természetesen rosszba lenni se szeretnénk, de jó tisztában lenni a dolgokkal.
2023. jan. 28. 14:20
 4/12 Szirty ***** válasza:

Amikor a neten rákerestél a klíma telepítés szabályaira akkor mit találtál?


Én ezt:

"Lényeges kérdés még a társasházak helyzete is. Itt nagyon fontos szabály, hogy a klíma felszereléshez a közvetlen szomszédoknak kétharmad részben hozzá kell járulnia. Nem csak a mellettünk, hanem az alattunk és felettünk lakók beleegyezését is meg kell kérnünk munkálatok megkezdése előtt. Az ide vonatkozó szabályokat a társasházi SZMSZ-ben is megtaláljuk."

[link]


Meg ezt:

[link]


Meg ezt:

[link]


..és még sok másikat...

2023. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a linkeket, elolvastam mindet. Nos én ha 10 oldalt nem néztem, egyet sem. Igazából nem találtam rá jogszabályt, ahogy a szomszéd állítja, hogy van. Nyilván a szomszédokkal való egyeztetés és beleegyezés mindenhol megtalálható. A gomd annyi, hogy nem mi rakattuk fel hanem akiktől vettük a házat és azt a klímást az ajánlotta és az nézte végig a felszerelést aki most panaszkodik a hangos kültérire. :D De szerintem a legjobban teszem ha önkormányzattal, klímással és ügyvéddel is beszélek, csak kíváncsi voltam volt e valaki hasonló helyzetben, esetleg tud e valamit erről a nagyon rejtélyes jogszabályról amivel be lettünk fenyítve.
2023. jan. 28. 14:49
 6/12 Szirty ***** válasza:

"Igazából nem találtam rá jogszabályt"


Az utolsó link arról szól. A jogszabályok hivatkozása is ott van.

2023. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"A telepítéskor figyeljünk oda arra, hogy a legkevésbé zavarjuk a környezetünket, hiszen így tudjuk legkönnyebben elkerülni a lekossági bejelentéseket, ami alapján az önkormányzat eljárást indíthat, aminek a vége csinos büntetés, vagy legrosszabb esetben a klíma berendezés eltávolítása lehet a végeredménye. Amennyiben szakszerű, minden részletre kiterjedő klíma beszerelést szeretne és még a készülék típusának kiválasztásában is szakértő tanácsot szeretne, keresse a BuildAir Klíma Kft. szakembereit, ahol klímaszerelés árak is barátságosak."


A lEkossági bejelentés és a burkolt reklám érthető. A többiről jelentkezem én is inkább az önkormányzathoz érdeklődni, mert az interneten hiteles infó nincs, itt pedig saját tapasztalattal rendelkező nincs. De köszi mégegyszer a linkeket, legyen szép napod!

2023. jan. 28. 15:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól!


Nem az a lényeg, hogy mit talál vagy mit nem talál a neten a kérdező.

A szomszéd jogosan jelezte ha zavaró hatást tapasztal, bár ha ezt szóban tette, azt nem tudja bizonyítani. Amíg nem jelzi írásban, bizonyítható módon, addig nincs ügy.

Ha ez megtörténik többször, és nem reagálsz, akkor a zajhatásra vonatkozó előírásokkal kell összevetni, és kiderül hogy jogosan sérelmezi-e, illetve van-e olyan szabály, ami alapján te köteles vagy lépni.

Azt már látatlanban megmondom, hogy a szomszédod ha másra nem, birtokvédelemre hivatkozhat. Birtokvédelmi eljárást indítva pedig a jegyző meg fogja vizsgálni a törvényességet, ha a szomszéd kérése jogos, akkor kötelez majd a zavarás megszűntetésére. Ebben a tekintetben lényegtelen hogy mit csinált az előző tulaj.

Szóval egyenlőre nincs semmi teendőd, hiszen a szomszéd nem kötelezhet semmire.

2023. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy kifejtetted a választ, ezzel modt előrébb lettem, hálás vagyok!


Rosszul írtam amúgy, nem tarsasházról hanem sorházról van szó, illetve időközben beszéltem azzal akitől vettem a házat és mint kiderült, a szomszéd tette fel a klímát! Ennél abszirdabbnak nem tudom érezni a helyzetet. És a szomszéd állítása szerint azért nem volt addig idegesítő amíg nem mi költöztünk ide, mert ők nappal használták csak. Elnézést, de most ez normális?!

2023. jan. 29. 11:34
 10/12 Szirty ***** válasza:
0%

"Elnézést, de most ez normális?!"


Gondold bele magad az ő helyzetébe :)

2023. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!