Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az alábbi új Deck-ek közül...

Az alábbi új Deck-ek közül melyik érné meg vásárolni?

Figyelt kérdés

Használt nem jöhet szóba csak is vadi új, szeretném a dobozból ki csomagolni és érezni az új szagát és tudni más nem használta rajtam kívül, mert ki tudja a használt cuccoknál hogy használták pl: leejtették bele nyúltak.

És használt tv-t se vesszünk se használt DVD-t mert az új jobb.


Tascam 202MKVII

Teac AD-850-SE

TEAC W-1200

Renkforce TP-1000

Renkforce TP-1010USB



2023. jan. 28. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Édes istenem...

Használt tévét azért nem veszel, mert még gyártanak újat.

Kazettás decket nem gyártanak.

Mármint olyat, ami nem borzalmasan rettenetesen kipaszottul igénytelen.

Tehát két lehetőséged van:

1) Veszel BÁRMILYEN újat, és kapsz a pénzedért egy újonnan is szar, trágya kaki valamit, ami műszaki-technikai színvonalban a kilencvenes évek legolcsóbb belépő szintű deckjénél is nagyságrendekkel gyengébb.

2) Veszel használtan valamit ami kipróbálható, számlával igazoltan szervizelve volt - vagy te magad elviszed szervizbe - és lesz egy kiváló hangzású, megbízható, hosszú évekig szuperül teljesítő technikai csodád.

Ma már senki nem gyárt minőségi fejet, motort, nincs dolby zajszűrés (hajadba kenheted az összes dolbys kazettát). Ha megnézel tecsőn bármilyen értelmes tesztet, az általad felsorolt trágyadombok az ótvartól az éppen csak elviselhetőig terjedő skálán szerepelnek.

2023. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Amit mondtál az általam kinézett deck-ekről azt tartod ha vennék melléjük új CD lejátszót vagy DVD lejátszót vagy BLU-RAY lejátszót vagy bakelit lemezjátszót?


Ezt terveztem volna szekrényre raknám őket az egyik általam kinézett deck-el plusz 3 közül valamelyik CD lemez lejátszóval, vagy még bakelit lemezjátszóra is gondoltam.


Szeretem a retró cuccokat mert jó vissza emlékezni a múltra és sose akarom elveszteni ezek használatát.

2023. jan. 28. 22:26
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Mit tartok?

Meg azt sem értem, hogy ha szereted a retró cuccokat, akkor miért választanád a modern bóvlit a régi minőségi cucc helyett?

A modern deckekkel kapcsolatban csak ismételni tudom magam: az ótvar trágya fostól az éppen csak elviselhetőig találsz köztük. Műszaki megoldásaik a nyomába sem érnek a nyolcvanas-kilencvenes évek technikai kifinomultságának. Amibe ezek közül a modern szutykok közül a legkevésbé szar kerül, annyiért egy hibátlan műszaki és esztétikai állapotú, szakszervizben teljesen felújított, erős középkategóriás kilencvenes évekbeli decket kapsz. Olyat, ami mindent tud, ami a kiváló minőségű felvételhez és lejátszáshoz kell. Ellentétben ezekkel az ürülékhalmazokkal, amik közül némelyik már a Type II szalagra sem tud rögzíteni, a Type IV-ről meg nem is hallottak, szalag kalibrálása, bias finomhangolása nem létezik... Direct drive? Dual capstan? Három fej?

Még ellenségemnek is szégyellnék ilyet ajánlani.

2023. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha Deck mellé vennék akár egy CD lejátszót vagy DVD lejátszót vagy BLU-RAY lejátszót és lemezjátszót arra is azt mondanád nem éri meg mert olyan rossz mint az új deck-ek?
2023. jan. 29. 12:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Hogy mi mellé veszed, az mit számít a minőség megítélésében?

CD-lejátszót mind a mai napig gyártanak. Folyamatosan fejlesztik, nem rosszabb egy mai vadonatúj mint egy húsz évvel ezelőtti.

Ugyanez igaz a bakelit lejátszóra. Persze abból is lehet ócskát venni, nyilván. Majd ha nem annyit mondasz hogy lemezjátszó hanem pontos típust, akkor megmondom, szerintem ócska gagyi-e vagy elfogadható vagy tök jó.

Azt viszont tartsd szem előtt, hogy a kazettás lejátszók gyártását beszüntették. Azok a gyártók, akik a kilencvenes évek végéig a minőségi mechanikákat, motorokat, elektronikát gyártották, befejezték a gyártást, és már az összes készletet kiárusították. Amit most gyárt bárki, az kizárólag ócska, igénytelen kínai mechanikából, kritikán aluli minőségű motorokból és primitív, olcsó, tucat elektronikából van összekókányolva. Nincs mögöttük az az ötven év technikai fejlődés, szakmai tudás, mint egy friss, mai, minőségi lemezjátszó vagy CD-játékos mögött.

2023. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Hogy mi mellé veszed, az mit számít a minőség megítélésében?"

Hifi egységeket akarok polcokra rakni, és szeretném hogy ne adják meg magukat pár év után.


Amit mondtál mai rossz gyártású deckeket meddig fogják még gyártani?

Egybe is láttam electronic-star oldalon music centereket de azt is hogyhogy még ilyen nem nagy márkák miért gyártsák még és meddig?

2023. jan. 29. 18:13
 7/14 A kérdező kommentje:

"CD-lejátszót mind a mai napig gyártanak. Folyamatosan fejlesztik, nem rosszabb egy mai vadonatúj mint egy húsz évvel ezelőtti."

DVD BLU-RAY lejátszókat is fejlesztenek még és gyártanak még meddig?

2023. jan. 29. 18:15
 8/14 anonim ***** válasza:

"Hifi egységeket akarok polcokra rakni"

Megismétlem: az, hogy mit raksz mi mellé, nem befolyásolja azt, hogy egy mai kazettás deck mindenképpen szar.


"és szeretném hogy ne adják meg magukat pár év után."

Ja, azt én is szeretném. Viszont ami el tud romlani, az el is fog. Ha az kell hogy ne romoljon el, akkor vegyél fakockát, az hatszáz év múlva is fakocka lesz.


"Amit mondtál mai rossz gyártású deckeket meddig fogják még gyártani?"

Nem mindegy az neked? Mit befolyásol?


"Egybe is láttam electronic-star oldalon music centereket"

És nem folyt ki a szemed?


"de azt is hogyhogy még ilyen nem nagy márkák miért gyártsák még"

Azért gyárcsák mert van olyan hülye, aki megveszi.


"és meddig?"

Nem mindegy? Mit számít?


"DVD BLU-RAY lejátszókat is fejlesztenek még és gyártanak"

Hát DVD-t szerintem már nem nagyon, de BD-lejátszót még kapsz. Az a helyzet, hogy ezekben alig van mechanika, és ami van sem kritikus a lejátszás minősége szempontjából.

A kazettánál azért fontos, mert ott nincs hibakorrekció, nincs buffer. Ha ingadozik a motor sebessége, akkor nyávogni fog a felvétel / lejátszás. Ha szar a mechanika, akkor megeszi a szalagot, rossz minőségben játssza vissza a felvételt. Egy szalagos magnó, kazettás magnó, deck sokkal érzékenyebb a mechanikai minőségre.

2023. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Így gondolom hogy így raknám őket össze csak nekem Tuner nem kellene:

[link]


"És nem folyt ki a szemed?"

Szerencsére nem, de elég nagy áruk van.

2023. jan. 29. 19:30
 10/14 anonim ***** válasza:

"Így gondolom hogy így raknám őket össze"

Tudom, hogy néz ki egy torony. De attól, hogy te így akarod egymásra tenni, a Renkforce meg társai még szarok.

Persze nem igazán tudom, mit erőlködök, felőlem aztán olyan fost veszel amilyet akarsz.

2023. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!