Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az e-személyi igazolvány...

Az e-személyi igazolvány aktiválása, használata mennyire rejt magában biztonsági kockázatokat?

Figyelt kérdés

Pl. képes lehet valaki magát úgy azonosítani, mint én?

Akkor is, ha ez szimpla azonosításnál nem jelent többet. Már azzal is bajom lenne, ha ezt megteheti valaki.



2023. jan. 29. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki lefényképezi a személyide azzal is tud identitást lopni,
2023. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint a bankkártya. Ha valaki fizikailag megszerzi, akkor visszaélhet vele.
2023. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly járt le a személyim és kiváltottam újat. Még tavaly.

Pár napja volt kis időm és aktiváltam a telefonomon itthon. (ami azt jelenti hogy az 5 karakteres pin kódját lecseréltem a magam által kitalált 6 karakteres pin-re). Ezután párosítottam a telefonommal és le is tudtam kérdezni az adataimat róla. Ott van a tb szám, adószám meg egyébb is.

De hozzáférni csak a pin birtokában lehet. Sőt más kártyáját csak 10 szer olvassa le (állítólag) az alkalmazás, úgyhogy nem lehet csak úgy korlátlanul próbálkozni mások kártyáin....

2023. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A filmek klasszikus témája hogy lopott igazolványra pengével pénzragasztóval barkácsolnak új fotót és visszaélnek vele...

Ez már 30 éve is így volt.

2023. jan. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!