Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Külső USB HUB-ot meg lehet...

Külső USB HUB-ot meg lehet tápolni közvetlenül a tápegységről?

Figyelt kérdés

Ugye USB 3 verzió 1A-t enged át. A HUB-okon ezért van külső DC táp csatlakoztatási lehetőség.


Csak azon gondolkodom, hogy minek nekem még egy külső táp? A számítógépben van már egy tápegység, ami csinál nekem 5V-ot (20A-ig), nem kell még egy táp.. tehát egy nem használt táp csatlakozóról (pl molex) kihasználnám az 5V-os vonalat.

A cél az, hogy ~két USB HDD lehessen a hubra dugva egyszerre, tehát max 2A.


Nem igazán találtam ehhez csatlakozót neten, szóval lehet ez az ötlet nem működőképes?

Nem gond a gányolás, szívesen forraszgatok, van benne tapasztalatom, csak nem értem miért nincs ilyen megoldás készen kaphatóan, valami gyanús így ezzel 🤔

De ha sima 5V DC táp okés neki, akkor a tápegységről jövő 5V-tal sem kellene gondnak lennie, nem?


2023. febr. 2. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos nem egyszerűbb a hub-ra rádugni pl. egy telefontöltőt a megfelelő kábellel mint kigányolni a molex kimenetét a gépházból?

Egyébként van ilyen: [link] de nem mindennapi megoldás. Ha ilyet akarsz akkor viszont előlapi usb porttal kötném össze a molex elektromos kábeleit, így kapnál egy tápos usb csatlakozót.

2023. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
siman mukodhet en vennek egy molex hosszabbitot ne a tapot vagjam szet de azon kivul mehet az alaplapon is az az 5v van mint a tapnal
2023. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

"Csak azon gondolkodom, hogy minek nekem még egy külső táp? A számítógépben van már egy tápegység..."


Mert mondjuk nem asztali PC-re dugva használod, hanem laptopra, RPi-re, vagy bármire, aminek nincs használható 5V.

2023. febr. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet
2023. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 ha

de kerdes alapjan velhetoen pc-rol/mellett hasznalja


kapni barmilyen dc fejet, ha meg van azokat is osszekapcsolhatod

forasztas az mellekes, nelkule is meglehet csinalni

2023. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!