Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen hangfal kellene nekem?...

Milyen hangfal kellene nekem? Valami 3 utas?

Figyelt kérdés
Van mindenféle hangszóró meg "kis hangfalacska" itthon, de egyikkel se vagyok megelégedve. Az a baj, hogy az egyiken a basszus nem hallható, a másikon a magas frekvenciák nem hallhatóak rendesen, a harmadiknál meg a közép frekvenciánál van olyan, mintha egy notch filter lenne ott, a negyedik visítós hangú, az ötödiknél meg máshogy szól a bal és a jobb oldal (pedig ugyanolyan mindkettő), és így tovább. Már nagyon elegem van ebből, hogy nem hallom normálisan az általam hallható frekvenciatartományt! Valami olyan hangfal kéne nekem, amin mondjuk 40Hz-től 17kHz-ig minden frekvencia EGYMÁSSAL ARÁNYOSAN hallható, tehát nincs az, hogy bizonyos frekvenciák zavaróan tompábbak a többitől. Persze lehet nagyobb a frekvenciatartomány, de szűkebb ne nagyon legyen. Na meg az, hogyha már egy hangfalpár, akkor ne legyen az, hogy a bal és a jobb eltérően szól. Mostanában nem nagyon tudok beruházni ilyesmire, amúgy is csóró vagyok, de ettől függetlenül érdekelne, hogy ha lesz rá lehetőségem, akkor milyen szempontokat vegyek figyelembe, hogy ne fogjak mellé. Ja és nem csak zene hallgatásra, hanem zene készítésre is alkalmasnak kéne lennie, mert olyat is szoktam csinálni, szóval valami olyan hangfal kellene, ami viszonylag univerzális.

2023. febr. 21. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Olcsón se lesz ilyen, nemhogy semmiből.
2023. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
aha ha studio monitort akarsz 40 hzel akkor tudom ajanlani a bx8at vagy alatta valami edifier DE mivel neked kb ingyen kell ezert vegyel valami par ezres fulest a hangfal nem olcso dolog
2023. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Azt nem tudjuk, hogy milyen igényeid vannak.

Milyen típus volt, amivel nem voltál megelégedve?

Melyiknek nem volt elég a basszusa, és melyiknek a magasa?

Mekkora szoba?

Milyen zenék?

Lehet, hogy nem kellene egy vagyoért venni, ha "csak" a 40- 50 HZ tartomány kb 3 dB -en belül tartása a cél.

Mint egy másik kérdéshez írtam, én most egy 13 cm -es H2000 hangszóróval szerelt saját épített hangfalat hallgatok egy szintén saját épített erősítővel(LM 1875).

Vannak benne frekvencia egyenetlenségek, épp most igazítom ki a hangváltóját 10 évvel az építése után.

A magas kicsit sok, ezt vissza kell szintezni. Az elsőfokú szűrő elég.

A A mélynél az elsőfokú szűrőt felupgradelem másodfokúra.

Nagyon súlyos, bántó hibái így sincsenek.

A 40 Hz -nél már esik az átvitel, de még aránylag rendesen átviszi(Színusz jel, füllel 30 Hz -nél elfogy teljesen)

Az egész cucc lehetett anno kb 30 000 Ft, tehát ha nem vagy nagy audiofil, akkor azért nem kell egy vagyont elkölteni zenecuccra, hogy a frekvenciamenete ne zuhanjon már 60, 70 Hz -től.

Nem tolakodik a basszusa, de ha rockzenénél lábdob szól, vagy rapzenét indítok, megjönnek a mélyek rendesen.

Nem azt mondom, hogy építs, de ha nyitott szemmel nézegetsz a használt piacon, találsz bőven az igényeidnek.

[link]

Sok használt termékük van. szerintem meg is tudod hallgatni őket mégvásárlás előtt. Az áruházláncoknál ezt cseszhetnéd, + ott hangzavar van.

2023. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!