Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Trafó úgy is működik, hogy...

Trafó úgy is működik, hogy csak egy pillanatig kap áramot vagy folyamatosan kell neki szaggatott/ váltó áram?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy mondjuk van egy szerkezet ami gombnyomásra 1 ms időre rákapcsolja a tápot (pl. 24 V) a trafóra.

Ha ez a trafó X menetszámú bemenettel és 1000X kimenettel rendelkezik, akkor ugye 1000x nagyobb fesz. jön ki mint ami bement.


Nos.

Az lenne a kérdésem, hogy ha a 2 drótot (kimenet) közel rakom egymáshoz és nyomok egyet a gombot, akkor szikra fog átcsapni?



2023. márc. 1. 18:53
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
0%
Kinek van többmilliós fizetése? A mindenkinek? Linkelj már be olyant, ahol a fizetés szóba kerül...
2023. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
14%

"Egyszer már adtam értelmes választ(#9)"

Neked is az a bajod, hogy 39 %-on állsz a #9-nél? Itt tényeket is lepontoznak, ez nem újság. Kezdő vagy itt?

2023. márc. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs bajom ezzel, nem érdekel. Ebben a kategóriában kezdő vagyok elektrotechnikusként(7éve ebből élek), és leendő mérnökként, de úgy látom Pista bácsi okosabb nálam.
2023. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%
Ki az a Pista bácsi? Azt hiszem, kár időt fecsérelni rád. Összevissza beszélsz.
2023. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%
Kérlek emeld ki a hibáimat a válaszaimból. Pista bácsi alatt pedig azokat a szagebmöröket értem, akik fogalmatlanul dobálóznak olyan dolgokkal,amikről fingjuk sincs.
2023. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
27%
#27 Még jó, hogy PLC és MCU programozással foglalkozok. Tuti óvodás szintű hülye vagyok. Nem tűröm meg az ostobaságot.
2023. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%

"Kérlek emeld ki a hibáimat a válaszaimból"

Tessék:

- Szerintem kettő.

- többmilliós fizetése van, a gyerekei meg hobbiból atomreaktort készítenek a fészerben

- úgy látom Pista bácsi okosabb nálam

- Tuti óvodás szintű hülye vagyok


A Pista bácsisra külön kitérnék, mert ahogy látom, idézetteken kívül még egy hozzászólásod volt (a #3), és hozzászólásaid műszaki tartalmát senki nem kérdőjelezte meg, szóval ez az önmagába zárt hiszti tökéletesen érthetetlen... Az, hogy PLC programozással foglalkozol, az meg miért lenne releváns az indukcióval kapcsolatban, amire vonatkozó hozzászólásodat meg amúgy senki nem kifogásolta?

2023. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Sírjatok már privátban. Normális választ még egyikőtök sem tudott adni!


2 kutyaszarszedő azon vitatkozik, hogy hogy kell űrhajót építeni.

Ennyire hülyék vagytok!!!

2023. márc. 4. 23:34
 29/46 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem. Én a #10-ban pontosan megválaszoltam. Legfeljebb nem értetted.
2023. márc. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
0%

"PLC és MCU programozással foglalkozok"

A nyelvtannal is foglalkozni kéne bátytytyaaaaa!


Kaptál választ kérdező.

De akkor összefoglalom:

100kHz-en nem valószínű hogy fog működni, mert az túl gyors.

De ha sokkal kevesebb Hz-en működhet. Lásd autók gyújtása, villanypársztor. Amig áram változás van, indukció van addig lesz a szekunder oldalon feszültség. Ha már állandósult az egyen feszültség és az egyenáram a primer tekercsen akkor hiába van rajta a fesz és folyik az áram, indukció nem lesz -› nem lesz primer oldalon semmi.

2023. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!