Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy VIOFO márkájú...

Vettem egy VIOFO márkájú VIOFO A129 Pro Duo típusú autós kamerát a kocsiba. Mivel ez wifi-s, ad internetjelet.Van ennek a jele annyira erős, hogy a felvételkészítés MELLETT, azon kívül arra IS használjam, hogy legyen internet az autóban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 3. 08:01
A kérdező szavazást indított:
Igen,persze, használd csak, mint wifi hotspotot is.
Nem, dehogy, eszedbe ne jusson, az csak arra van, hogy a kamera tudjon rögzíteni.
Nem ilyen egyszerű kérdés ez. Kifejtem kommentben.
3 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem arra való, hanem a felvétel megosztására a telefonon.

[link]

[link]

2023. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az nem internet jel.

Arra való hogy a telefonodat - tabletedet - rá tudd csatlakoztatni a kamerára. Pont. Ennyi.

2023. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kamerában van az egész internet..??? 🤣
2023. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
van de nem lesz net
2023. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kérdező valamit nagyon benézett. Nem sajnálom tőle, de a WIFI és az internet nem szinoníma ugyanarra a dologra.

A WIFI egy vezetéknélküli adatátviteli szabvány összefoglaló neve, míg az internet annak a hálózatnak a neve, amin keresztül informatikai erőforrásokat lehet elérni világszerte.

Szóval internet működik WIFI nélkül is, és a WIFI is, a jelen kamera esetében, internet nélkül. Azért van benne hotspot, hogy a telefonodon tudod az élő vagy rögzített kameraképet megjeleníteni. És ezek a felvételek, valljuk be, logikus módon, hogy kerülnének át másképpen a telefonodba, mint WIFI-n keresztül? Na jó, vannak olyanok, amit kábellel kell összecsatlakoztatni és úgy letöltögetni, de ha már a tudomány mai állása lehetővé teszi, miért ne lehetne ezt megkönnyíteni?

Talán az lehetett megtévesztő, hogy a mobilokban arra használják, hogy a mobilnetes forgalom megosztható legyen általa más eszközökkel.

Tulajdonképpen a hotspot egy WAP, azaz Wireless Acces Point, magyarul egy olyan kapcsolódási pont, amivel vezetéknélküli eléréssel lehet más hálózathoz, eszközökhöz hozzáférni, amit WIFi protokollal valósít meg. De nem feltétlenül intertet elérés céljából. Egy vezetéknélküli átjáró, semmi más.

2023. márc. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Internetjel :'D
2023. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szakember. Wifi vezeték nélküli internetet, wireless internetet, hotspotot értettem, tehát mint ahogy egy étteremben, vendéglőben, cukrászdában, stb. pl. ma már alap, hogy ha veszel bármit bármekkora értékben, akkor ha van a vendégeknek szánt wifijük, akkor - a fogyasztás ellenében - megadják annak kódját és nyomathatod, amíg ott vagy.
2023. márc. 3. 22:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Én értettem hogy mire gondolsz.

De ez nem az. Ezekben a kütymüttyökben a wifi arra szolgál hogy hozzákapcsold a telefonodhoz. Sok ilyen eszközben van wifi ezért. Pl GoPro kamerában is. Le tudod tölteni a képeket videókat, tudsz indítani videót, képet készíteni távolról. Sok drón is wifibel kapcsolódik a távirányítójához.

De ezekkel nem lehet megcsinálni azt hogy internetet lősz rá és azt sugározza és lehet hozzá kapcsolódni.

Ezekben a wifi csak adatátvitelre van. Mint egy kábel. Egy kábelen is tudzs áramot is vezetni, mert internetet is.

2023. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ha internetet szeretnék az autóba - nyilván nem sofőr általi vezetés közbeni internetezésre, hiszen az életveszélyes, ha nem egyenesen halálos, de mindenképpen ön,- és közveszélyes - hanem egyrészt megállás során történő, másrészt utasok általi használatra.
2023. márc. 4. 09:12
 10/12 A kérdező kommentje:

Így akartam, csak el kellett rohannom:

"Szóval HA internetet szeretnék az autóba - nyilván nem sofőr általi vezetés közbeni internetezésre, hiszen az életveszélyes, ha nem egyenesen halálos, de mindenképpen ön,- és közveszélyes - hanem egyrészt megállás során történő, másrészt utasok általi használatra", AKKOR arra külön vennem kell PLUSZBAN egy kütyüt, és/vagy fizetnem kell rendszeresen havonta pluszban egy szolgáltatást, ugye? (igaz?)

2023. márc. 4. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!