Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a laptopot nem kapcsolom...

Ha a laptopot nem kapcsolom ki, csak alvó állapotba teszem egyfolytában akkor lesz valami baja?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 03:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Maga a hardver-rész nem nagyon dolgozik olyankor, szóval alszik "ő" rendesen, energiatakarékosság szempontjából azonban nem mindegy (célszerű áramtalanítani is kikapcsolás után... elvileg). Hogy hosszabb távon lehet-e ebből baj, arra majd válaszol egy nálam okosabb ember, én azonban csak azt nem értem, miért az alvás, ha gyakorlatilag ugyanazt a mozdulatsort kell végrehajtanod mind2 funkció esetében...?
2010. okt. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem kell megvárnom még be bootol :D csak felnyitom a tetejét és 1-2 mp és kész is
2010. okt. 6. 04:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy üzemszerű állapot. Ha lesz is baja valaha, nem kimondottan ettől. Az elektromos alkatrészek ugyan öregednek, de egyrészt nem jelentős mértékben (mert ugye kit érdekel hogy nem fog húsz évig, csak mondjuk 15 évig működni), másrészt a ki-be kapcsolgatás sokkal jobban igénybe veszi az áramköröket, és jobban is árthat nekik.


maci

2010. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Windowsnak néha újra kell indulni, mert feltellik szeméttel. Ezen kívül sleep módban is jelentős áramot vesz fel (az eredeti teljesítmény kb 5-10%-át, mert a RAM-ot folyamatosan frissíteni kell)
2010. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szóval akkor nem nagy gáz ha nem kapcsolom ki csak alvóba teszem?
2010. okt. 7. 01:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Hibernálni nem tudod? Az lenne a legjobb.
2010. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de tudom
2010. okt. 7. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!