Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » FI relé nullázó nélkül?...

FI relé nullázó nélkül? Működik? Hogyan van bekötve?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősnél felraktak egyet. Náluk nincs nullázó, nagyon régi ház.

Így hogyan működik a fi relé?



2023. márc. 17. 20:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Úgy, hogy kap egy áramütést az, aki megérinti a hibás berendezést. Ez magában nem engedhető meg, csak második vonalként, azaz, ha az első vonalbeli védelem meghibásodik. De az kétségtelen, hogy aki egy rövid áramütést kap, az jobban jár, mint ha áramkörben marad addig, míg a fibrilláció kialakul...
2023. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Mi?
2023. márc. 17. 20:46
 3/33 anonim ***** válasza:
76%

Ha szakember kötötte be és jól, akkor nincs gond.

Gyanítom hogy rólad ez nem mondható el.

Segítségül itt egy ábra: [link]

2023. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Kérdező, mit nem értesz, a szavakat, vagy a mondanivalót? Az egészet nem, vagy csak részeit?
2023. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nem válasz a kérdésre.
2023. márc. 17. 21:27
 6/33 anonim ***** válasza:
33%
Dehogynem, te szerencsétlen, ott van az első mondat: "...kap egy áramütést az, aki megérinti a hibás berendezést"
2023. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

A kérdés szakmailag értelmezhetetlen, vagy találgatásra készteted az embereket.

Mi az, hogy "nullázó"?

Nullázott rendszer már érthetőbb.

Védővezető is érthető.

FI-relé működésének önmagában nem feltétele a védővezető, de anélkül kiesik egy biztonsági faktor.

Röviden a lényeg, hogy az FI-relé (nem én írtam hülyén "az ef i", így kell kimondani szakszerűen), figyeli a fázis és nullavezető áramát, ami normális esetben pontosan egyforma.

De ha te beiktatod magad a fázis és a föld közé, akkor kivonsz valamennyi áramot a körből, így kevesebb folyik a nullán. Az FI-relé a hiányt detektálja és leold miattad. Közben megkínáltad magad rövid időre egy kis árammal.

2023. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Mérnök Úrnál a pont!

Valóban pongyolán fogalmaztam, de aki akarta érteni az értette és tudott is válaszolni.


"Dehogynem, te szerencsétlen, ott van az első mondat: "...kap egy áramütést az, aki megérinti a hibás berendezést" "

Erre: "Hogyan van bekötve?" az hogy a fenébe jó válasz, hogy "kap egy áramütést"

Szerintem a szülés is kapott egy áramütést és ahogy csapkodta a villany, úgy a fejedet is csapkodta a szülőágy lábához... máshogy nem tudom elképzelni hogy lehetsz ennyire agyhalott.

2023. márc. 17. 22:22
 9/33 anonim ***** válasza:

Lol

Sehogy, a fi relének pont az a léynege, hogy a nullát is át kell rajta kötni

Ki rakta fel, önjelölt villanyszerelő?

csináltassák meg a hálózatot mielőbb mielőtt még le nem égetik az egész házat

2023. márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Ember csak megkérdeztem hogy egy régi háznál ahol csak nulla és fázis van, ott hogy kötik be.

Ennyire kellett volna válaszolni. A Mérnöknek sikerült, neked meg csak a vergődés jutott. Saját magad járattad le, mert sem a villamossághoz nem értesz, sem magyarul nem tudsz olvasni, megérteni és írni sem. Lehet arrébb tolni a biciklit, menj más kérdéshez acsarkodni.

2023. márc. 18. 08:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!