Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 18650-es akku pólusoknál...

18650-es akku pólusoknál kipúposodott részét visszalehet "préselni"?

Figyelt kérdés

Kaptam 10db alig használt jóminőségű magas kisütésű (30A) Sony akkut. Csak az a baj vele, hogy a tulaja 200IQ-val a forrszemeket fogóval letépte, így a +- pólusoknál a lemez teljesen kipúposodott.

Elektromos cigiben használnám, de a púp miatt nem tudom a készülék akku fedelét lezárni.

Arra gondoltam, hogy satuban óvatosan vissza préselném a púposodást. Termesztésen tennék a pofák közé keményfát, és úgy közé a cellákat.


Kérdés, hogy ez okozna e kárt az akkuban? Nem szeretném ha felrobbanna.. vagy tudom is én.


2023. márc. 18. 01:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy a belső felén lévő átvezetés is sérült, vagy kimozdult a feltekert részből.

Én nem kockáztatnám be, hogy az arcomba robbanjon.

2023. márc. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki
2023. márc. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Én biztos, hogy nem kísérleteznék ilyennel
2023. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem :D
2023. márc. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szirty ***** válasza:
61%
Ha fel van töltve és nyomorgatással sikerül rövidre zárni akkor tűzijáték lesz!
2023. márc. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

A pozitiv körül minden negatív! Nem csak az akku tulsú oldala az!

Tudnál képet küldeni ezekről a púporól?

2023. márc. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Csak a ponthegesztés letépése miatt keletkezett egy kis probléma, amit vissza lehet csiszolni / reszelni, érzéssel. Nyilván nem kell izzásig köszörülni.

Nem forrszem. Lágyforrasztás (vagy parasztosan: cinezés) és a ponthegesztés más műfaj.

2023. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 madi111 ***** válasza:
Szerintem se jó ötlet. Nem ér annyit.
2023. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Képet nem tudok mutatni, mert jelenleg nem tartózkodom otthon, csak jövőhéten.

Neten találtam egy hasonlót: [link]

Balról az 1. 4. 5. cella, na így néznek ki amik nálam vannak, mind a kettő pólusnál. Ez a púposodás már elég ahhoz, hogy ne tudjam az akku fedelet lezárni :(

Pontheggesztett volt, de olyan véggel ami direkt forrasztásra van. Forrszem, forrfül, mindegy. Lényeg hogy nem szalaggal volt összekötve egy nagy pakk, hanem ilyesmi: [link]


Attól félek én is, hogy ha visszanyomnám akkor felrobban, felgyullad. Pedig sajnálnám kidobni, mert azért 10 darab elég sokba kerül újonnan.

2023. márc. 18. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!