Akkumlátor töltés?

Figyelt kérdés
Ha 1,5voltos elemekből épitrttem egy 12voltos akkumlátort akkor 12voltal tölthetem

2023. márc. 22. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ami tölthető, az akkumulátor.

Ami nem tölthető, az az elem. Zavaró, hogy vannak tölthető elemeknek mondott áramforrások is.

Pontosan tudni kéne, milyen "elemekből" van összeállítva.

Mert a NiCd akkumulátorok névleges feszültsége 1,2V, de a töltéshez cellánként ca. 1,5V kell.

2023. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elemeket semmiképp se tölts!!

Ha akkumulátorokból raktad össze, akkoor se töltsd, ez így nem működik.

2023. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Először is: elemeket NE tölts! Ami tölthető az az akkumlátor. Másodszor pedig az akkumlátorjaidat külön, hozzá tervezett töltővel töltsd!
2023. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Zavaró, hogy vannak tölthető elemeknek mondott áramforrások is."

Konkrétan nincsenek, csak ostoba kereskedők is terjesztik ezt a kifejezést, mások meg követik őket.

Ez persze egy ördögi kör, talán némelyik kereskedő is érzi, hogy ez marhaság, mint a LED-izzó is, ami nem izzik, meg az 5000 mAh kapacitású akku, ami 5 Ah, csak a hülyék miatt nagyobbnak látszó számot kell írni.

Angolban van a primary battery (magyarban elem), van secondary battery (magyarban akku).

Valakiknek ez bonyolult. Nekik minden elem.

2023. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 DK-s ***** válasza:

#4-nek:


Tévedés.


Volt régebben egy olyan alkáli-elem változat amely ugyan nagyon korlátozott számban, de tölthető volt. Ha jól emlékszem, kb 8-10 alkalommal lehetett regenerálni, utána kuka.


Ezek voltak a "tölthető elemek". Nem hiszem hogy még gyártanák őket.

2023. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor ezek voltak az árnyék akkumulátorok?
2023. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 DK-s ***** válasza:

#6:


Tőlem kérdeztél?


Ha igen, akkor a válaszom az, hogy így is nevezhetjük.


Akkoriban szinte nem is léteztek még ceruza-elem szabványú akkumulátorok, vagy ha voltak is, akkor "arany-áron". És a lúgos akkumulátorok még a nikkel-vas, és nikkel-kadmium technológiánál tartottak.

2023. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

DK 5: tehát akkor nincs.

Magam is azt írtam, hogy nincs, tehát egy DK-s nem nevezheti tévedésnek az én beírásom.

2023. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 DK-s ***** válasza:

Szervizmérnök úr!


Ha jól emlékszem, akkor a hosszabb idejű távolléte előtt mintha azt írta volna, hogy SOHA többet nem fog segíteni ezen az oldalon senkinek. Ehhez képest megint megjelent? És amint látom, semmit nem vett vissza a személyeskedő stílusából! Kezdjem elölről az akkori "játékokat"?


Emlékszik még a cinema-effectre, mint amplitúdó-vezérelt sorkimenőre például? XD Én jól fogok szórakozni.

2023. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 DK-s ***** válasza:
Mindig is lenéztem a modul-zsonglőröket.
2023. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!