Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kábelről van net routerről...

B~Way kérdése:

Kábelről van net routerről nincs.Miért?

Figyelt kérdés

Részletezve.


WAN fali aljzat port. A kábel rákötve a gépre közvetlen akkor van net.

Viszont ha rá dugok egy routert akkor nincs.

Kábel kizárva mert mint vezetékesen mint Wifi jel alapján be tudok jelentkezni "admin" "admin"-al.


Elsőnek Asus router. 1-2 napig ment de folyton ledobált. Azóta nyekk

Cseréltem egy haverom routerével (D-link). ugyan ez. 1-2 nap ledobálással mostanra nyekk. semmi...

Váltottam egy harmadik routerre ami otthon volt egy régebbi TP-linkes wifire. Az már be se vette a netet (Sárga földgömb).


Na itt lett elég. vettem egy TP link routert 10.000 ért ujonnan. nem szorakozok régi dögökkel. Ment is faján kb 1 hétig aztán ennyi volt. Mostmár az is. Ugyan az mint az összes többinél. Bejelentkezni be tudok hogy configoljam (Név,Jelszó stb), de nincs internet. Routerben elveszik itt is már. Akármit cseszekedek vele sehogy nem jön be.


Összesen 8 féle routerrel próbálkoztam (De most nem akarom már mindet felsorolni, ugyis ugyan az a vége mindegyikkel),de mégis az maradt hogy a laptopom szorja a wifi jelet mert akármilyen,akármennyi routerrel és kábellel próbálkozok semmi eredmény.


Valakinek ötlet miért lehet ez?



2023. márc. 24. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez milyen net? úgy értem, hogy a szolgáltató routerén keresztül jön a fali ajzatba, vagy mi ad ethernet csatlakozást?
2023. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Ez így elég zavaros, nem is értem pontosan.


“Kábel kizárva mert mint vezetékesen mint Wifi jel alapján be tudok jelentkezni "admin" "admin"-al“


Ha van neted, ha nincs, a router-t akkor is eléred. A kábel azért van kizárva, mert ahogy írtad arról közvetlenül van internet kapcsolat.


Meg mi az, hogy nyekk? Mi történik pontosan? Egy darabig van net és azután nincs kapcsolat? Wifiről próbálkozol? Ha a router-re csatlakozol kábellel akkor van net?


Miket configolsz? Elég gyanús, hogy valami itt megy félre.

A laptopodról írsz de az nem derült ki, hogy más eszköz sem tud csatlakozni? Lehet a laptop wifi adapterével van gond. Az kizárt, hogy 8 router sem jó. Nem vagyok szaki, de elég sok routert beállítottam már és egyikkel sem volt gond.

2023. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"mint vezetékesen mint Wifi jel alapján"

mind vezetékesen mind Wifi jel alapján - így kell írni

Nyekkenek megfele ettől a kérdéstől, semmit nem lehet érteni belőle. Nincs eléggé részletezve. Azt gondolod, hogy van, de nincs.

2023. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Először is, bár ez nem döntő, ki a NET szolgáltató.

A legtöbb szolgáltatónál bekapcsolás után a bejelentkezőnek '"azonosítani", jogosultságát igazolni kell, felhasználónév/jelszó párossal.

Úgy tűnik az azonosítás a gépedben van benne, letárolva, automatikusan indulva működik a dolog.

De ha a gépedet a routeren keresztül akarod használni, akkor az azonosítás "nem jut át" a routeren.

A gépedből ki kell venni az azonosítást és azt a routerbe kell áttenni.

És ha van WIFI a routeren, akkor már wifin keresztül menni fog a net.

Hogy a gépedbe is menjen, ott a címnek a routert kell "megnevezni" mint kiszolgálót.

És akkor már madzagon is megy végig.

2023. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.

Ez szolgáltatótól jön közvetlen a fali aljzatba. Ez egy mondhatni munkásszálló net :D Munkáltatói nem saját. Ezért hozzáférésem sincs sok a rendszerhez meg segítséget se tudok benne kérni mert külföldi szolgáltató (Airbus)


2. "Ha van neted, ha nincs, a router-t akkor is eléred" igen ez pontos.

"Meg mi az, hogy nyekk? Mi történik pontosan?" Nálam ez annyit akart jelenteni hogy megy rendesen egész nap majd másnap vagy 2 nap mulva reggelre nincs internet. Wifi jelre rá vagyok állva mert ugye az sugároz, viszont net nincs benne. De kihuzom a kábelt a routerből, bedugom a gépbe akkor már van net. Vissza dugom a routerbe megint nincs.

"Miket configolsz? Elég gyanús, hogy valami itt megy félre."

Nem configolom szét az agyát xD Csak Config menü ahol lehet configolni. Amit álltok rajta az csak a név és a jelszó. Semmi más. csak ez a 2.


"Lehet a laptop wifi adapterével van gond" Ennek a tényét azért zárnám ki mert mint mondtam ez amolyan munkásszállónak is nevezhető :D Most amiről szó volt az csak egy szobában történt. De ugyan ez a hibajelenség amugy tömeges. Napi szinten megyek szobáról szobára mert konkrétan ez 7 szobában tapasztalható jelenség (Ebből 1 az enyém). Minden délután azzal jönnek hogy: "Gyere már mert nem jó a netem" (Igen. gondolhatjátok hogy mi mehet itt ha én értek hozzá a legjobban 50-60 ember körül :') )


3. Köszi a nyelvtanórát de hidd el nem érdekel hogy most mint vagy mind. ha akarod érted, ha nem akarod akkor nem. Kösz :D


4. Net szolgáltató Külföldi tartózkodás és Airbus.

Nem kér azonostást. Rádugom és megy. Gondolom a központi szerver gépen ezt már megcsinálták vagy nem tudom. De itt a szobákon belül nem kér az biztos.

Eredetileg itt csak annyi lenne hogy rá csatlakoztatom a routerre a kábelt, Név+jelszót állítok rajta és mennie kellene (másfél éven keresztül ment is )

2023. márc. 24. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ott direkt tiltják a saját router használatát. XD Házirendben mit olvastál? XD

Ha kábellel működik, akkor használd kábellel. Ennyi.

2023. márc. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha munkásszálló, akkor erősen gyanús, hogy tiltják a nethozzáférés továbbosztását, ezért nem működik routerrel "a fali aljzat".
2023. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oké. Akkor a routerbe a fali kábelt ne a kék (wan) portba dugd, hanem a simába (lan).

dhcp-t kapcsold ki a routerben.

wifi broadcastingot sem árt.


Ezzel nem kavarsz be a "munkásszálló" hálózatába*, esélyesen nem tiltja le a rendszergazda routert, mint eszközt a vérbe, mint a eddigieket.


*Nem csapod szét idegen dhcp sugárzással a ip cimkiosztást, nincsenek feltünő alhálozati cimek, kikapcsolt wifi broadcasting mellett nem látszik hogy van ott extra wifi.

2023. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!