Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konyhai függesztett lámpa led...

Konyhai függesztett lámpa led izzóval és hagyományos izzóval is vibrál. Ötlet hogy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A függesztett vezeték a foglalattal és sorkapoccsal együtt cserélve lett, de mivel még mindig vibrált, így a kapcsoló is cserélve lett, de mindezek után is vibrál, késve kapcsol, és most már csak negyed fényerőn világít, több izzóval is próbálva volt.

2023. márc. 24. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Akkor a kapcsoló előtt van a baj.
2023. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Miért?

A kapcsoló és sorkapocs között is lehet hibás a vezeték.

Az nem lett cserélve.

2023. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak a vezeték nem volt cserélve.

Egyszerűen hihetetlennek tűnt hogy vezeték hiba miatt ilyet csináljon, azaz negyed fényerőn világítson és késve kapcsoljon, de ezek szerint nem lehet más.

2023. márc. 24. 21:39
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Azért kíváncsi lennék, hogy a kapcsolónál egy próbalámpával előtte/után rámérve mit látnék.

Csak azért nem emlegettem, mert nem ajánlanám olyannak, aki sose csinált ilyet.

Mert az a vezetékhiba nem tuti tipp azért.

2023. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eddig jutottam én is gondolatban, hogy a kapcsolónál és esetleg a sorkapocs/függeszték előtt is ellenőriznem kéne lámpával, ezzel kiszűrve az esetleges új alkatrészek hibáját, ami nem túl valószínű, mivel a régi alkatrészekkel is vibrált de ki tudja. Az új alkatrészekkel ideig óráig jónak tűnt, majd újra vibrálni kezdet néha, és most negyed fényerőre váltott tegnap kapcsolás után. A garázsban elvileg van egy új de nem használt led reflektor dobozolva, azzal tudom tesztelni, a továbbiakat viszont már kénytelen leszek villanyszerelőre bízni. Ma napközben ránézek.
2023. márc. 25. 06:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ide villanyszerelő, csak egy próbalámpa. ami egy foglalat két vezetékkel, meg hagyományos izzó bele.

Elkezded a lámpa felől visszafelé megnézni a biztosíték irányába, hogy hol kezd jól világítani. Max. 10 perc alatt megtalálod.

Amúgy nincs villanybojleretek, és véletlenül nem akkor problémázik a lámpa ha ki vagy bekapcsol a bojler?

2023. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma reggel teljes fényerővel világított, aztán időnként pislogni kezdett, jelenleg pedig megint negyed fényerőn világít.


Foglalatom nincs itthon, csak egy kicsi led reflektor amiből két vezeték lóg, kb ugyanaz mintha izzó/foglalat/vezeték lenne.

Ezzel teszteltem, a kapcsoló alatti vezetéken is gyengén világít a reflektor, és a lámpa felől is a sorkapocs előtt. A falból kiálló vezetékek mozgatására nem változott semmi, nem tűnik töröttnek a vezeték de ki tudja. A konyhában a többi konnektorban tesztelve rendesen világít a reflektor.


Villany bojler van, és átemelőszivattyú is, amikor ezek bekapcsolnak, akkor néha érzékelhető kis áramingadozás, de itt most más a gond.

2023. márc. 25. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne állj meg a kapcsolónál, menj tovább visszafelé.
2023. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A konyha túloldalán van a villanyóra, így nem kellett nagy szakaszt végignéznem, minden konnektor és kötődoboz rendben volt.

Villanyszerelőre bíztam végül a dolgot, aki ma kijött és rámért minden kötésnél, de nem talált semmi hibát, igazából azt sem találta meg hogy melyik kötődobozból jön a vezeték a lámpához, így az egyik közeli konnektorból vitt fázist a kapcsolóhoz. Így én is megtudtam volna oldani, szakszerűbb szerelésre számítottam, de nem voltam itthon amikor a szerelő jött. Simán ki lehetett volna szkennelni a vezeték útját. Köszönöm az ötleteket :)

2023. márc. 27. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!