Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olyan CB rádió ami egèsz...

Olyan CB rádió ami egèsz Magyarországot lefedi milyen áron mennek?

Figyelt kérdés

#CB rádió ár
2023. márc. 25. 20:34
1 2
 11/19 DK-s ***** válasza:
100%
Ez CB-vel nem fog menni. Annak annyira kicsi a hatótávolsága, és annyira függ a terepviszonytól, hogy 8-10 kilométernél nagyobb távolságot már nem igazán tudsz lefedni. És azt is csak egy erős készülékkel.
2023. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Habár igaz. Ott a posta
2023. márc. 25. 21:08
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Maradok akkor majd az írógèpemnèl meg majd akkor a postánál.

2023. márc. 25. 21:09
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ahhoz elég egy postagalamb is."

Az nem verődik vissza az épületekről?

2023. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
telefon?
2023. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Panelba? Hát ott a vazsbeton miatt elég vacak lesz a vétel. Ki kéne húzni a tetőre egy drótot és egy néhány méter magas antennát csinálni, akkor talán lenne 40-50 km-hatótáv.
2023. márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Miért volna lehetetlen panelba, mikor én a kilencvenes évek elején így beszéltem át éjjeleket a haverokkal. És be is csajoztam mert voltak lányok is akik hallgatóztak és jelt adtak magukról. Egy gond volt hogy aki mögöttem rádiózott azzal nem tudtam felvenni a kapcsolatot, a tetőre kellene vezetnem a CB antennát. AM-FM rádiónk volt, elég volt az városra. A taxisok így is szétnyomták a sávokat több tíz wattal.
ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17: A #17-es hozzászóló nem állította, hogy - idéznélek - "lehetetlen volna panelba" - hanem hogy - idézném őt - "elég vacak lesz a vétel" és ehhez "Ki kéne húzni a tetőre egy drótot és egy néhány méter magas antennát csinálni" (ezt te is írod: "Egy gond volt hogy aki mögöttem rádiózott azzal nem tudtam felvenni a kapcsolatot, a tetőre kellene vezetnem a CB antennát.").


"AM-FM rádiónk volt, elég volt az városra."

Régen a teljesítménylimit magasabb volt, de aztán az európai CEPT PR27 szabályozás lekorlátozta ezt.

ápr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Oké, nem úgy értem csak sokan azt állítják hogy balkon antenna abszolút reménytelen tömházban. Ezért fakadtam ki. Az akkori HIF szabvány szerint fél wattra volt korlátoztatva a négy wattos rádióm miután tetőre került egy 3/8-os penetrator antenna. Békéscsabáról Gyulára át tudtam szólni ennyivel is. Szóval a mostani cept 4W még jobb is, kivéve a fél oldalsávosok mert az csak 12W-ig engedélyezett és papír szerint a régebbi grantokat nem is használhatnánk.
ápr. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!