Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet 2 kérdésem elektronikáva...

Lehet 2 kérdésem elektronikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Vettem egy jelzőfényes csengőnyomógombot.

Gyorsan szétszedtem, megnézni, hogy világít a lámpa.

1. kérdés:

Miért nem zárja rövidre az áramkört az izzó, hiszen párhuzamosan van bekötve a nyomógomb által zárandó áramkörbe?

2. kérdés:

12V-os áramkörbe szeretném kötni a nyomógombot. Kiváltható-e az izzó hasonló méretű leddel + a megfelelő ellenállással, hogy ugyan úgy világítson folyamatosan a jelzőfény?



#csengőnyomógomb
2023. márc. 31. 07:55
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem izzólámpa.

Amennyiben 230 V-os, glimmlámpát használnak általában (neongázzal töltött gázkisülő lámpa), ami nagyon kevés áramtól már világít. Meg egy védőellenállás van vele sorba, ami több száz kΩ. A fázisceruza is glimmlámpás, legalábbis a klasszikus fajta, a rajtad átfolyó áramtól már világít.

Törpefeszültségen viszont nem gyújt be, arra LED-et használnak és ellenállást.

2023. márc. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12V-os áramkörbe 12V-os világítós kapcsolót, gombot tegyél.
2023. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Vettem egy jelzőfényes csengőnyomógombot."

Neten? Linked van? Típus, gyártmány?

2023. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ő az


[link]

2023. ápr. 3. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!