Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fiat ducato maxi csomagtér...

Fiat ducato maxi csomagtér világítás mekkora áramot bír kapcsolni?

Figyelt kérdés

Egy fiat ducato maxi dobozos teherautó csomagterébe szeretnék ledszalagot feltenni, vízállót (a párásodás miatt), és ezt a hátsó ajtóknál középen elhelyezett lámpáról szeretném működtetni, és az égő helyére kötnék be.

Olyan 5m szalag menne bele, ami kb 5A áramot jelent.

Ezt elbírja a gyári világítás kapcsolója?

Vagy ha relézni kell, honnan tudok levenni direkt 12v-ot?

Ráköthetem simán az égő helyére?


Köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 5. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

60W-ot nem biztos, hogy elbír a raktér világítás áramköre. Azokban ilyen max 4-8W-os izzók szoktak lenni.

Vigyél közvetlenül az akkuról vezetékkel áramot, aztán relével lehet használni. Mondjuk ha elég vastag a jelenlegi gyári vezeték és az olvadó biztosíték is bírná, akkor belehet kötni direktbe is.

Arra viszont figyelj, hogyha ilyen mezei 12V-os LED szalag, az nem fogja szeretni a 13-14V-ot, amit a kocsiból kap majd.

2023. ápr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Arra viszont figyelj, hogyha ilyen mezei 12V-os LED szalag, az nem fogja szeretni a 13-14V-ot, amit a kocsiból kap majd."

Én nem figyeltem rá, de nem lett semmi baja, azon kívül, hogy nyáron leolvadt a ragasztóval együtt.

Ezért lecseréltem a led szalagot ilyenre:

[link]

A leírt adatai túloznak, de annyiért jó fénye van, és elmegy 0,7 A-el.

Raktam be 4 db-ot a sarkokba tavalyelőtt nyáron.

2023. ápr. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

"Ha felmerül a kérdés, hogy lehet-e LED szalagot akkumulátorról üzemeltetni akkor a válasz nem csak egyszerűen fekete vagy fehér, bár ha jobban belegondolunk akkor a válasz az hogy az elején fehér színű LED szalag esetén fehér, de ha a LED szalagunkat feszültségstabilizátor nélkül üzemeltetjük akkumulátorról akkor a válasz lehet, hogy nagyon hamar fekete."


[link]

2023. ápr. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az nem lesz baj ha 14-15 voltól megy, már 2 éve használok szigetüzemben 5m állati erős szalagot, semmi baja, egyik teljesen hűtés nélkül csak lóg, annak sincs baja, tudom nem így a rendeltetés szerű, de igy kellett megoldanom, max kiég, de ha már 2 éve megy, nem hiszem hogy nem bírja a kocsiba.

Köszönöm a válaszokat!

2023. ápr. 6. 09:06
 5/12 anonim ***** válasza:

A lámpa tápjával húzass meg egy 12V-os autóban használható nagy áramot kapcsolni képes relét és az már bármit elbír, amit a ráírt áram enged és amit az a pont bír, ahonnan az áramot levetted.


Nagyon oda kell figyelni az ilyen kötözgetésnél, mert ha nem építesz be biztosítékot és a vezeték szigetelését kidörzsöli vagy kiszakítja a karosszéria, leéghet az autó is. Szóval csak nagyon figyelmesen és szalszerűen...

2023. ápr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Esetleg hol van a kapcsoló az ajtókban? Kiszedhetném megnézni hogy mekkora áramot tud kapcsolni.
2023. ápr. 7. 11:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Inkább csak elméleti kérdésben írtam, amit tudok mondani. A kocsit nem ismerem a gyakorlatban.
2023. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na meg nem is csak a kapcsoló, de a kör mit bír, a vezetékek, a biztosíték milyen azon a körön.

Mi van még arra a biztosítékra kötve?


Ezt úgy tudod megnézni, hogy felkapcsolod a belső világítást és pillanatra kiveszed, majd vissza a biztosítékokat egyenként. Amelyiknél elalszik, az tartozik hozzá.


Na, az hány Amperes? Annyit mindenképp elbír a kapcsoló, de az össz ráeső terhelésnek alatta kell maradnia.

2023. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na végül az lett a megoldás, hogy a 14,4w/m-es szalagból 70cm lett betéve, több részre szétvagdosva. (Mondtam én hogy nem kell oda egy kilométer szalag, a gazda ugy gondolta hogy kell)

Mégpedig a következők miatt:

Nem találtam a biztijét, meg ilyen dimmer cuccos van benne, hogy szépen lassan kapcsol fel, meg le. És még a vezetékek is elég vékonyak voltak. Így lett az a döntés, hogy a 10wattos szofita izzónak megfelelő fogyasztást kell csinálni, így most 10,08w a fogyasztása, így el kell hogy bírja.

Annyi hogy a lekapcsolt állapotban kissé "izzik", az elektronika miatt, ez egy 1K ellenállással orvosolható, de itt nem számít, meg ellenállás se volt nálam.

Na de a gazda boldog, belátta hogy nem kell az 5m, és működik, valamint köszönöm itt is a segítséget, ha valami hozzáfűzés van a dologhoz részetekről, nézni fogom, és reagálok. Mentek a pipák!

2023. ápr. 7. 22:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, és a kiégett szofita izzónak a foglalatára forrasztottam rá a vezetékeket, mert így volt az egyszerű, és rombolni se kellett.
2023. ápr. 7. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!