Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy "beforgatni...

Mit jelent az hogy "beforgatni" egy távvezetéket?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat!

2023. ápr. 25. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Hol olvastad? Milyen szövegkörnyezetben fordult elő?
2023. ápr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
32%

Ki lehet találni Google. Noha tanultam erősáramot, villamos műveket is, de erre már nem emlékeztem, vagy nem is volt róla szó, ki tudja.

Ha megnézünk néhány találatot, akkor kiderül, hogy ez lényegében egy távvezeték eltérítése egy alállomás irányába (kanyar kiépítése gyakorlatilag).

Ez történhet a meglévő távvezeték felhasításával is, ami egyfajta Y kiépítése.

A beruházás során értelemszerűen oszlopok szűnhetnek meg és újak telepítése szükséges.

2023. ápr. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Hol hallottad, olvastad, milyen szövegkörnyezetben Komoly segítség lenne a szakzsargon értelmezésében. Sokszor az ilyen szövegek nem terjednek el országosan, Záhonyban teljesen máshogy hívnak egy munkafolyamatot mint Zalaegerszegen. Csak a talicskára keress rá hányféle szinonimája van :D

Olyant is szoktak csinálni, hogy az oszlopokon nem ugyanoda teszik a vezetéket mint ahogy az előzőn oszlopon volt. A háromszög alakú oszlopokon ami középen fent van azt lerakja jobba, a jobb oldalit balra, a bal oldalit középre felülre.

2023. ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
20%

Nem értem az ilyen 1 és 3 beírásokat.

Csak írunk, nem olvasunk?

Segítek:

[link]

2023. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Amit 3-as ír az a fázisforgatás. A távvezeték 1/3 és 2/3 részénél megcserélik a vezetők helyzetét, így mindegyik vezető mindegyik pozícióban 1/3-ad hosszon halad. Ezzel elérhető, hogy a távvezeték jellemzői szimmetrikusak legyenek.

Amikor a távvezeték vezetői nem az alállomás bevezetési pontján levő fázissorrendben érkeznek meg, akkor fáziscserét kell végezni.

A beforgatás, az amikor egy meglevő távvezetéket bekötnek egy új alállomásba. Itt egy példa:

[link]

2023. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem az ilyen 1 és 3 beírásokat."

Olvastam. Ezt:

"Ki lehet találni Google. Noha tanultam erősáramot, villamos műveket is, de erre már nem emlékeztem, vagy nem is volt róla szó, ki tudja."

Ebből meg az derült ki, hogy fogalmad sincs. :D

2023. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
30%

"Ebből meg az derült ki, hogy fogalmad sincs. :D bamba vigyor"


Ebből meg a gonosz rosszindulat derül ki, bamba vigyori jelzéssel. Fogalmad sem lehet, milyen régen tanultam, ugyanakkor mára megtanultam használni keresőt is.

Igaz, hogy vannak kérdések, ami a hiányos kontextus miatt nehezen érthető, de jelen esetben kicsit szánalmasnak láttam, hogy az 1. és 3. kérdés emiatt sír.

Hiszen csak rá kellett keresni, majd kihámozni a lényeget.

Az viszont természetes, hogy idővel sok dolog elfelejtődik, amit később frissíteni kell, ilyen előfordul.

Nem olyan szánalmas, mint amikor szövegkörnyezet miatt sír valaki, feleslegesen.

Értem én, hogy valaki beégeti magát és próbál "visszavágni", a maga alacsony színvonalán. Holott inkább be kellene látni a bénaságot.

2023. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
egy ismerősöm mondta, aki egy távvezetéktől nem messze él.
2023. ápr. 26. 17:35
 9/20 A kérdező kommentje:
dE jó régi a kép, amit 5-ös belinkelt!
2023. ápr. 26. 17:36
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

"Ezzel elérhető, hogy a távvezeték jellemzői szimmetrikusak legyenek."

A végpontokra nézve.

2023. ápr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!