Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges lenne-e 12 voltról...

Lehetséges lenne-e 12 voltról működtetni egy all in one PC-t?

Figyelt kérdés
Shuttle X50V4, egy kukában találtam, a tápját nem "mellékelték" hozzá, legalábbis nem akartam túrkálni a kukában... Szeretném kipróbálni, hogy jó-e egyáltalán, csak 19 voltos táp kell hozzá, ami nekem nincs. Meg lehetne oldani valahogy, hogy 12 voltról menjen? Olyan tápom van. Egyáltalán minek neki 19V? Csak mert a nagyfogyasztású asztali gépek egyes alkatrészeinek is max 12V kell, egy ilyennek minek ekkora fesz?

2023. ápr. 27. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Azért kell neki 19 volt, mert ebben laptop szintű alaplap van, azoknak pedig 19 volt kell.

12 voltról nyilván nem fog működni.

2023. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15%
Kösd rá a 12 voltos tápot, nagy eséllyel menni fog
2023. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

1.

Totál zavar, amit írtál. Laptopnak azért kell 19 V, mert a belső töltésszabályzó abból tud lekonvertálni 16,8 vagy 12,6 V-ra, attól függően, hogy 4S vagy 3S akku-konfiguráció.

A laptop áramkörei ezt a csökkentett feszültséget (mínusz az akku merülése miatti további csökkenés) használják, lekonvertálva 5 V szintre, illetve még közbenső szint is lehetséges.


A kérdésben szereplő alaplapon töltésszabályzó eleve nincs, hanem a 19 V-ból konvertál 5 V-ot. 12 V-ra itt talán igény sincs, mivel csak 2,5" HDD / SSD mehet rá, aminek csak 5 V kell. A digitális áramkörök, IC-k szokásos tápja 5 V.

De ha van is közbenső lépcső, magam sem zárom ki, hogy mehet 12 V inputról az egész.

22,5 W az X50V4 max. teljesítményfelvétele.


[link]

2023. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!