Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elállási jog gyakorlásához...

Elállási jog gyakorlásához kell az eredeti csomagolás?

Figyelt kérdés

rendeltem egy ipad ceruzát. ezt küldeném vissza, a dobozán belül (külső borítás) volt benne egy műanyag tartóban. a tartó megvan sértetlenül, a külső doboz olyan paraszt módon volt csomagolva hogy elszakadt, kidobtam.

illetve az egyik póthegy (1 a ceruzán volt és 2 pót) nem működött, ez is ment a kukába. szóval 2 kérdésem van: vissza kell vegyék az eredeti csomagolás nélkül is? mert emailben azt írták az eredetiben kérik vissza.

illetve ha egy hegy hiányzik azt lehet hogy max levonják a visszautalt árból? tehát a ceruza olyan mint az új, a 2 hegy is, csak nincs meg a 3.

köszönöm!!


2023. máj. 2. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Nem vonnak le semmit az árából, minden egyes darabját sértetlenül, teljes csomagolásban kell visszaküldeni.
2023. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Van értetlenség látom...

Az a csomagolás amibe a terméket a gyártó csomagolja (doboz, bliszter, ...), vagyis azt amiben a boltban is ki van rakva a polcra annak meg kell lennie, abban kell visszaküldened, minden tartozékával együtt!

A plusz csomagolás ami kiszállításhoz kerül rá, azt nem kell, nem abban kell visszaküldened.

Úgy, hogy az eredeti csomagolás és a fele tartozék hiányzik, így nem fogják visszavenni. Nem levonják, hanem nem veszik vissza. Pontosabban nem fogok visszakapni az árát.

2023. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen nem létezik.

Eredeti, hibátlan csomagolásban, összes tartozékával kell visszavinni ilyen esetben.

2023. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Morzsi007 ***** válasza:
42%

Ez így elég foghíjas. Nem hiszem el, hogy egy eredeti ilyen drága cuccnak használhatatlan részei vannak, mint pl a hegy és gány módon volt becsomagolva. Honnan vetted?

Én így nem vennem vissza, de a bolt nem én vagyok.

2023. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Ha hiányoznak részei, akkor nem veszik vissza.

A csomagoláson mit értesz? A saját doboza vagy amiben szállították?

Az szerintem nem fontos. Én is kaptam úgy, hogy nem volt plusz dobozba beletéve, hanem körberagasztották az egész dobozt teljesen. Csak szétvágni lehetett. Erről nyilván nem te tehetsz.

2023. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Ugye az elállásnak az lenne a lényege, hogy mivel nem tudod megnézni, megfogni, megszagolni a neten keresztül amit vásárolni szeretnél, ezért lehetőséget biztosítanak a webshopok arra, (törvény kötelezi őket rá) hogy kiszállítás után, miután ténylegesen látod, fogod a terméket, akkor eldönthesd, hogy kell-e neked, vagy sem és - a postaköltséget leszámítva - veszteség nélkül visszaküldhesd.

A bolt pedig visszateszi a (virtuális) polcra a terméket és megveheti más is. Pont ezért kellene normálisan visszaküldeni a termékeket!


Na ezzel szemben jön a magyar paraszt aki ezt úgy értelmezi, hogy megrendel valamit, szétcseszi, a felét kidobja, használja, összetöri, elkoptatja, tönkreteszi és aztán veri a nyálát, hogy márpedig neki visszajár a péz, mercsak!

1-1 ilyen esetnél azt mondanám, hogy oké, van pár gyagyás mindenhol. De ha csak itt a gyakorin végignézünk a hasonló kérdéseken, akkor láthatjuk, hogy a mi kis országunkban rengeteg ilyen bánatos gyász alak van.

2023. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%
Annyival egészíteném ki, hogy ilyenkor az üzlet is csak felbontott termékként adhatja el értékcsökkentett áron, tehát tulajdonképpen ő bukik legtöbbet a visszaküldött árún. Ezek után teljesen természetes dolog, hogy szétcincált terméket nem vesznek vissza. Ha hibás a termék, akkor kérjen garanciális ügyintézést.
2023. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%
A legszebb az egészben, hogy mindenki leírja kb. ugyanazt, és jön valaki aki leszavazza az összes választ.
2023. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
23%

"Követelheti-e az eladó elállásunk esetén, hogy a terméket az eredeti csomagolásban és az eredeti okmányokkal (számlával) együtt küldjük vissza?


Nem, ilyen feltételektől nem teheti függővé az eladó az elállási jogunk gyakorlásának elfogadását, de javasoljuk, hogy a termék csomagolását óvatosan bontsuk fel és azt őrizzük meg a számlával és egyéb okmányokkal (például a jótállási jeggyel) együtt az elállási határidő lejártáig."


[link]


Ha sérült, vagy hiányos a visszaküldött termék, természetesen levonnak valamennyit az eredeti árból. A pontos feltételeket persze csak az adott üzlet szabályainak ismeretében lehetne megmondani. Fel kell venni velük a kapcsolatot és minden kiderül.

2023. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
igen kell ,és minden tartozėka is . tudod ugy ujra ki akar megvenni egy erediti apple pencilt mėg olcsobban is ha nincs meg minden darabja .
2023. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!