Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olyan kapcsoló van ami szakítj...

Pista ferenczi kérdése:

Olyan kapcsoló van ami szakítja a nullát is. Lecseréltettem a kapcsolót viszont a szerelőnél nem volt olyan kapcsoló ezért a nullát a kapcsoló mögött összekötötte fixre. Szabályos ez így? Lehet hogy ezért nincs az egyik konnektorban áram?

Figyelt kérdés

2023. máj. 5. 09:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Fent van a mennyezeten. Dugalj meg nincs használatban mert nem működik benne semmi
2023. máj. 5. 21:18
 12/23 anonim ***** válasza:

"Fent van a mennyezeten"

Vagyis nem éred el még véletlenül sem.

Akkor mi a francért érdekel? :D

2023. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Mimt laikus... Nem megfelelő és amilor gőz van akkor áramütés érhet valakit. Nem értek hozzá, ezért kérdem
2023. máj. 6. 07:28
 14/23 anonim ***** válasza:
Az elég durva gőz lehet amikor a plafonról a nulla agyonvág valakit :D
2023. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Mintha még mindig nem értenéd, ha megszakítod a nullát és a fázist, akkor nem világít a lámpa.

Ha viszont világít a lámpa, akkor nem mindegy, hány ágon volt megszakítva, amikor még sötét volt?

Komolyan gondolod, hogy nem ráz meg a lámpa, ami két ágon nincs kikapcsolva?

Kapcsold ki két ágon, az a biztos. De akkor sötét lesz.

Nem érted?

(Most arról nem beszélve, hogy ez a plafon dolog mekkora vicc.)

2023. máj. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Hogy érthetőbb legyen, ebben a kontextusban nem az a lényeg, hogy két ágon legyen megszakítva.

Inkább az, hogy működő (világító) állapotban biztonságosan szigetelt legyen minden, ami kell.

De amikor világít, egyik ág sincs megszakítva, mondhatni tökmindegy akkor már, ez a része.

Persze, örülhet valaki, hogy jó alaposan ki tudja kapcsolni (két ágon is!). De abban sok öröme általában nincs. Ha valami ki van kapcsolva. Az már nem örömforrás, ha érted.

2023. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Sok butatök nem érti, hogy a villamos berendezést le kell tudni választani.
2023. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:

17.


Talán összekevered a komolyabb villamos berendezéseket a szóban forgó témával. Mivel engem például szeretnek hülyének nézni, értelmezési zavaros figurák, ezért ilyenkor kénytelen vagyok közölni, hogy valamikor erősáramot is tanultam, villamos gépek, villamos művek stb.

Nem egyszerű villanyszerelő szinten.

Ezért nem is bánnám, ha villanyszerelők legalább megadnák a tiszteletet, ja ez itt a Gyakori Kérdések. Sok jóra (értelemre) ne számítson az ember...

2023. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Én megadom a tiszteletet. Köszönöm a hozzászolasod.

És a példaként felhozott gőz annyira egy laikusnak szerintem nem kézenfekvő. És a kérdést még mindig jogosnak tartom hiszen nem véletlen volt szakitva az a kék kábel. Fogalmam sincs miért van úgy mert a lakás többi részében nem olyan. Köszönöm mindenki hozzászólását!

2023. máj. 7. 22:28
 20/23 qkker1 ***** válasza:

"Ezért nem is bánnám, ha villanyszerelők legalább megadnák a tiszteletet,"


Majd ha lesz értelmes hozzászólásod is, nemcsak a baromságokat terjeszted!

2023. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!