Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 3D nyomtatáshoz...

Hogyan tudnék 3D nyomtatáshoz tervet készíteni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy egy kicsit buta kérdés, de nagyon idegen nekem az alábbi technika.

Szóval... Az előzmény történet az, hogy van egy nővérem, aki rengeteget dolgozott azért, hogy én ma tanulhatok. Ezért az áldozatáért szerettem volna megajándékozni az egyik kedvenc sorozatának a számára legszimpatikusabb karakterének másolatával. Minden kis zsebpénzemet eltettem, hogy meg tudjam valósítani a tervemet. De sajnos semmi figurát nem készítettek ebből a karakterből. Gondoltam, hogy akkor kinyomtattatom neki 3D-ben. Itt viszont a terv készítésével akadtam el. Egyáltalán nem értek az ilyen technikához.

A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e olyan céget, esetleg magánszemélyt, aki a tervet is el tudná készíteni a nyomtatashoz?

Minden válaszért nagyon hálás vagyok. A válaszokat előre is köszönöm.



2023. máj. 8. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy elég komoly 3d modelles adatbázis.

Írd be a keresőbe, hátha már megcsinálta valaki.

Vagy csak simán a keresőbe írd be a karakter nevés és hogy 3D printing.

De ha megmondod melyik karakter, segítünk keresni.


Keresd meg ezt a srácot: Szokott vállalni bérnyomtatást.

https://www.youtube.com/@MHVlogTomi

2023. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kis zsebpénzből nehezen fogsz tudni ilyet csináltatni. Én személy szerint csak műszaki dolgokat tervezek, illetve nyomtatok, de van kontaktom dizájnerek és karakter tervezők felé is, és elég drága pénzért dolgoznak. Egy kevésbé részletes figura tervezése is 20 ezer Ft körül indul, a nyomtatás pedig méretfüggően szintén több ezer forintos tétel.


Tervezni blender vagy zbrush programban tudsz, de ez nagyon nem egyszerű, sok tanulás kell hozzá, egy kellően erős számítógép, illetve a digitális rajztábla és a művészi érzék sem hátrány, ha van.

Szerintem is keresgélj még, sokkal egyszerűbb a dolgod, ha megtalálod a modellt valahol.


3D nyomtatásra pedig olyat keress, aki tud küldeni referenciát, mert nagyon sokan csapnivaló minőségben dolgoznak, amiért én soha nem adnék pénzt.

2023. máj. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Olyanon gondolkoztam még, hogy gipszből rendelném meg egy kisebb méretű szoborként. Ilyet esetleg rendelt már valaki? Mennyibe kerülhet esetleg az ilyen megoldás?
2023. máj. 9. 07:24
 4/5 Hintalow ***** válasza:

Erre valószìnűleg mèg nehezebben találsz embert, mind digitális szobrászatra.

Úgy èrdemes mèg keresni 3d fájlra, hogy "szereplő neve" stl

(Stl fájl a nyomtatashoz használt legelterjedtebb kontènerfájl)

2023. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy lehetne csinálni hogy kinyomtatjátok, arról kell készíteni egy mintát és azt kiönteni gipből.
2023. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!